MojAndroid

Ako ste pred kliknutím na tento článok mohli tušiť, opäť sa jedná o test odolnosti, ktorý natočil známy technický YouTuber JerryRigEverything. Huawei Mate 20 Pro je bez pochýb jedným z najlepších smartfónov predstavených v tomto kalendárnom roku. Dobrú mravu mu zaručuje trojica vynikajúcich fotoaparátov na zadnej strane, ktoré sa taktiež aktuálne považujú za jedny z najlepších, aké existujú. Výkonu má, samozrejme, tiež viac než dostatok, vďaka procesoru Kirin 980.

Unikátne vytvorená zadná strana

Po otočení tohto dizajnového skvostu displejom dolu sa vám naskytne pohľad na jeho krásne lesklú zadnú stranu, ktorá je podstatne odolnejšia, ako iné sklom tvorené smartfóny. Má totiž miniatúrne textúrovaný povrch, ktorý v ruke pôsobí veľmi zvláštnym a zároveň jedinečným dojmom. Jerry ako zvyčajne na začiatku videa vykonal test odolnosti displeja voči škrabancom.

V tomto teste Huawei Mate 20 Pro dopadol ako väčšina súčasných moderných smartfónov. Test ďalej potvrdil, že bočný rámik je tvorený z kovu. Keď však prišiel čas otestovať odolnosť voči ohnutiu, sklo na displeji popraskalo, to však kvôli predtým vykonaným škrabancov na displeji. Treba však spomenúť, že konkurenčné vlajkové modely od iných výrobcov úplne identický test prežili takmer bez ujmy. Stále sa ale jedná o slušne odolný telefón, dôrazne vám však odporúčame s ním zaobchádzať opatrne. Tak pekný displej si predsa zaslúži byť bez škrabancov, a tomu môže napomôcť aj nalepené ochranné sklo.

Ďalšie články k téme Huawei Mate 20 Pro:

Náš tip
RECENZIA Huawei Mate 20 Pro: Najinovatívnejšia vlajková loď roku

Náš tip
Huawei Mate 20 Pro získava funkciu 3D skenovania objektov

Náš tip
Displej na Huawei Mate 20 Pro má vadu. Výrobca to obhajuje

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+