MojAndroid

Spoločnosť iFixit je veľmi populárna firma, ktorá zvykne často zverejňovať informácie o tom, ako to vyzerá vnútri telefónov, a ako je vyriešený samotný elektronický obvod zariadenia. Najnovším kúskom na stole iFixit je Huawei Mate 20 Pro. Poďme sa teda pozrieť na špičkový Huawei Mate 20 Pro zvnútra.

Je oprava tohto modelu náročná?

Všetko sa začína zohrievaním zadného skla, aby sa zmäkčilo lepidlo, ktoré drží toto sklo k telu smartfónu. Po následnom odobraní skla si pozorné oko ihneď povšimne, že sa pod ním nenachádza žiaden kábel, ktorý by držal skener odtlačkov prstov (ten sa nachádza priamo pod displejom), takže rozoberanie sa môže začať o to jednoduchšie.

Medzi zadným sklom a batériou sa nachádza doska, na ktorej sa nachádzajú nevyhnutnosti pre bezdrôtové nabíjanie ostatných smartfónov a samotného telefónu, NFC anténa, či dvojtónový LED blesk. Táto časť je k telefónu pripevnená ako detská stavebnica pomocou drôtového konektora a zopár malých skrutiek.

Samotná základná doska je relatívne malá, v porovnaní s celým telom zariadenia. Tak sa naskytol väčší priestor pre ďalšie komponenty, ako je batéria, fotoaparáty, skener odtlačkov prstov pod displejom, či senzory na 3D rozpoznanie tváre. Doska je potom pripevnená pomocou deviatich skrutiek.

Na obrázku nižšie môžete vidieť hardvér prednej “selfie” kamery. Tri hlavné fotoaparáty sú potom umiestnené priamo na základnej doske smartfónu.

V telefóne sú aj ďalšie, oddelené dosky, na ktorých sú sloty pre SIM karty, hlavný reproduktor, či USB-C nabíjací port, ktorý je k telefónu pripevnený ako obľúbená LEGO stavebnica, čo znamená, že nabíjací port je možné vymeniť bez toho, aby bolo nutné meniť celú dosku.

Na koniec sa zistilo, že výmena displeja na tomto smartfóne je vskutku veľmi náročný proces. Displej má zahnuté hrany, takže vybrať displej z tela telefónu bez toho, aby na ňom neostali žiadne praskliny je takmer nemožné. Na obrázku nižšie môžete vidieť, ako vyzerá skener odtlačkov prstov pod displejom.

Spoločnosť iFixit nezabudla ohodnotiť tento telefón na stupnici od 1 do 10, ako náročné je ho opraviť. Huawei Mate 20 Pro dostal hodnotenie 4/10, a to najmä kvôli množstvu káblikov, či zahnutému displeju. Tieto časti údajne opravu telefónu značne komplikujú.

Máte skúsenosti s vlastnoručným opravovaním pokazeného smartfónu? Ak áno, napíšte nám dolu do komentárov, o aký telefón sa jednalo, a kvôli čomu ho bolo nutné opravovať.

Ďalšie články k téme:

Náš tip
RECENZIA Huawei Mate 20 Pro: Najinovatívnejšia vlajková loď roku
Náš tip
Displej na Huawei Mate 20 Pro má vadu. Výrobca to obhajuje
Náš tip
Test rýchlosti nabíjania: Huawei Mate 20 Pro vs najrýchlejšia konkurencia | VIDEO
7.11.2018
Zdroj: gsmarena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+