MojAndroid

Je už dobrým zvykom, že k svojim špičkovým modelom pripravia výrobcovia smartfónov aj exkluzívne príslušenstvo. Väčšinou sa jedná o rôzne kryty, obaly a ďalšie doplnky. V prípade smartfónu Huawei Mate 20 Pro sme sa však dočkali aj takých kúskov príslušenstva, ktoré dovoľujú naplno využiť niektoré novinky, ktoré táto vlajková loď ponúka.

Bezdrôtová nabíjačka

Jednou z nových funkcií smartfónu Huawei Mate 20 Pro je aj podpora bezdrôtového nabíjania. Hoci veľmi zaujímavé je aj reverzné bezdrôtové nabíjanie, kedy zo samotného smartfónu spravíte bezdrôtovú nabíjačku, aj klasické bezdrôtové nabíjanie má čosi do seba.

Technológia ako taká existuje už niekoľko rokov, Huawei sa ju vo svojom smartfóne rozhodol ponúknuť až teraz. Ide však o šikovné a najmä pohodlné riešenie. Nabíjačka je veľmi kompaktná a prichádza v elegantnej bielej farbe. Pod okrajom samotnej podložky nájdeme nenápadný červený pásik, ktorý ladí s farebným tlačidlom napájania na samotnom telefóne.

Skvelou správou je aj to, že nabíjačka sa napája prostredníctvom USB-C kábla. Samotná podložka je pritom dostatočne veľká a je pokrytá vrstvou, ktorá eliminuje kĺzanie telefónu. Vďaka tomu je telefón vždy na svojom mieste.

Chválime aj fakt, že nabíjačka reaguje na väčšiu časť zadnej strany telefónu. Síce telefón nemôžete položiť úplne hocijako, pri našom testovaní stačilo telefón na nabíjačku položiť iba približne v strede zariadenia a nabíjanie sa okamžite spustilo.

Nabíjačka má pritom výstup 15 W a telefón nabije pomerne rýchlo. Samozrejme, to sa nemôže rovnať so 40W nabíjaním s pribalenou káblovou nabíjačkou, no vo svete bezdrôtového nabíjania ide o jedno z najrýchlejších riešení.

Obal Smart View Flip cover

Podobne ako ostatní výrobcovia, aj Huawei k svojej vlajkovej lodi pribalil puzdro Flip cover. Ide o riešenie s okienkom, v ktorom sa zobrazujú informácie z Always-On displeja. Samotný kryt má elegantné koženkové prevedenie a chráni aj hrany telefónu.

Okienko s náhľadom je umiestnené v hornej pravej časti krytu, kde sa zobrazia prakticky všetky tie informácie, ktoré by ste inak videli na celom displeji. Ide o elegantné a šikovné riešenie so skutočne dobrou ochranou pre telefón.

Okrem toho je veľkou výhodou obalu aj to, že telefónu nepridáva zbytočnú hrúbku. Napriek tomu chráni aj hrany a rohy telefónu a zároveň je pri používaní možné naplno využívať interaktívne zahnuté hrany displeja bez toho, aby vám puzdro nejako prekážalo.

Nano-memory karta

Jednou z veľkých noviniek, ktoré Huawei predstavil spolu so smartfónom Mate 20 Pro, je aj nový formát pamäťovej karty. Doposiaľ bol v mobilnom svete štandardom formát microSD, no výrobcovia smartfónov mali problém zakomponovať tento slot do moderných ultra-tenkých smartfónov. Často používali kombináciu sekundárneho slotu na SIM kartu, ktorý mal tiež výrez pre microSD kartu. Alebo slot na pamäťovku neponúkali vôbec.

Huawei teraz prišiel s vlastným riešením, ktorým je tzv. Nano-memory karta. Tá vyzerá presne ako nanoSIM karta a rovnako tak aj presne pasuje do slotu na klasickú SIM-ku. Aj v tomto prípade tak Huawei použil hybridné riešenie, akurát je celý slot oveľa menší. Jeden zo slotov je určený iba pre SIM kartu, do druhého môžete dať ďalšiu SIM, alebo túto NM kartu.

Karta je pritom extrémne rýchla s rýchlosťami až do 90MB/s. Vďaka tomu na ňu môžete jednoducho umiestňovať aj 4K video. My sme mali k dispozícii na test model so 128GB kapacitou, ktorá prakticky zdvojnásobila už aj tak obrovské vnútorné úložisko samotného telefónu. Ak teda nepoužívate dve SIM karty, toto je určite praktický kúsok príslušenstva, ktorý oceníte najmä v dlhodobom horizonte.

20.11.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+