MojAndroid

Keď pred rokmi prišiel na trh smartfón Xiaomi Mi Mix, nikto nečakal, akú honbu za displejom bez rámčekov to medzi výrobcami vyvolá. Výrobcovia museli ale vyriešiť, čo so snímačom odtlačkom pod displejom a selfie kamerou na prednej strane. Priestor okolo selfie kamery a senzorov bol väčšinou orezaný po vzore iPhonu X od spoločnosti Apple. V prípade snímača odtlačkov došlo väčšinou k jeho premiestneniu na zadnú stranu. Spoločnosť Apple ho úplne vynechala a rozhodla sa pre pokročilé odomykanie pomocou tváre (Face ID). Dnes už niektoré smartfóny ponúkajú snímač odtlačkov v displeji aj odomykanie pomocou tváre. To je aj prípad novinky Huawei Mate 20 Pro. V jej prípade ale rozpoznávanie tváre nebude tak dokonalé, ako spoločnosť na tlačovej konferencii tvrdila.

Redaktorom nemeckého webu AndroidPit sa podarilo oklamať jeho rozpoznávanie tváre len tým, že obaja mali podobne okrúhlu tvár, bradu a krátky zostrih. Je známe, že smartfón s podporou odomykania rozpoznávaním tváre ide oklamať aj fotografiou používateľa. Je to ale tým, že podporujú len 2D rozpoznávanie tváre. Huawei Mate 20 Pro by mal ale podporovať 3D rozpoznávanie tváre s podporou umelej inteligencie po vzore iPhonu X, pri ktorom sú už ploché fotografie neúčinné. Ako sa ale zdá, tak umelá inteligencia si v prípade Mate 20 Pro neporadí s dvoma podobnými reálnymi ľuďmi.

23.10.2018
Zdroj: AndroidAuthority

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+