MojAndroid

Kedysi kľúčové vlastnosti telefónov dnes už často ignorujeme, pretože medzi nimi nachádzame minimum rozdielov. Napríklad kvalita displeja či úroveň spracovania je na väčšine nových smartfónoch vynikajúca. Stále však existuje oblasť, v ktorej sa tí najlepší dokážu odlíšiť od ostatných – výdrž batérie. A presne v tejto oblasti je Huawei Mate 20 Pro absolútnym šampiónom.

Nadpriemerná kapacita batérie je základ

Huawei Mate 20 Pro prichádza s batériou s kapacitou 4200 mAh. To je skutočne nadpriemerná hodnota, ktorá sa prejavuje aj v nadpriemernej výdrži na jedno nabitie. Tá je znovu skutočne fantastická. Prospieva tomu aj moderná 7nm výrobná technológia čipu Kirin 980, ale aj moderný systém Android 9.0 Pie, ktorý spravil množstvo vylepšení práve po stránke optimalizácie systému a výdrže batérie.

Výsledkom je telefón, ktorý na jedno nabitie vydrží aj niekoľko dní aktívneho používania. V tomto smere patrí Mate 20 Pro k absolútnej špičke medzi vlajkovými loďami. Môžete ho používať hodiny a hodiny, a aj tak sa vám ho nepodarí vybiť. Výborne je na tom aj výdrž v pohotovostnom režime, takže sa nemusíte báť, že by sa vám telefón v noci nejako dramaticky vybíjal.

Nabíjajte extrémne rýchlo, bezdrôtovo, alebo dokonca spätne

Huawei so svojimi smartfónmi už dlho ponúka rýchle nabíjanie, ktoré oceníte pri každodennom používaní. V prípade Mate 20 Pro však výrobca spravil obrovský krok vpred, keď k telefónu pribalil 40W nabíjačku. Tá nabije telefón z 0 % na 100 % za niečo vyše hodiny, čo je skutočne fantastická rýchlosť aj vzhľadom na obrovskú kapacitu batérie.

Okrem toho, Mate 20 Pro je prvým smartfónom Huawei, ktorý ponúka aj podporu bezdrôtového nabíjania. S originálnou 15W nabíjačkou od výrobcu dokonca telefón dokážete nabíjať rýchlo aj pri bezdrôtovom nabíjaní. Najväčšou zaujímavosťou je však reverzné bezdrôtové nabíjanie. Z vášho telefónu sa tak môže stať power banka s podporou bezdrôtového nabíjania pre ostatné zariadenia. To je naozaj šikovná fičúra, ktorá demonštruje, ako ďaleko zašli inžinieri s týmto jedinečným smartfónom.

Lákajú vás tieto skvelé funkcie? Huawei Mate 20 Pro teraz môžete vyhrať!

Ako na to? Je to veľmi jednoduché – stačí, keď pridáte do FOTOmánie fotografiu vytvorenú so smartfónom Huawei a automaticky budete zaradení do súťaže! Fotografiu stačí pridať do našej sekcie FOTOmánia a správne označiť telefón, ktorým bola fotografia vyhotovená. Bližšie informácie nájdete na stránke súťaže.

Chcete mať pri fotení výhodu? Požičajte si Huawei Mate 20 Pro!

Hoci smartfóny spoločnosti Huawei disponujú skvelými fotoaparátmi už niekoľko generácií, aktuálna vlajková loď Huawei Mate 20 Pro má zatiaľ najlepší fotoaparát, aký kedy spoločnosť Huawei použila. A vy ho teraz môžete otestovať a získať tak výhodu nad ostatnými používateľmi! Ak si chcete aj vy vyskúšať smartfón Huawei Mate 20 Pro, stačí, keď sa prihlásite prostredníctvom formuláru nižšie v tomto článku. Ďalšie podmienky zápožičky telefónu nájdete v tomto článku.

Článok vznikol v spolupráci so spoločnosťou Huawei.

7.1.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+