MojAndroid

Nájsť dnes na trhu telefón, ktorý má zoznam špecifikácií naplnený tými najlepšími údajmi o hardvéri nie je nič zložité. Nájsť ale telefón, ktorý dokáže z tohto hardvéru vyťažiť maximum, je už niečo iné. Huawei Mate 20 Pro ale maximalizuje svoj potenciál, čoho výsledkom je jeden z najlepších a najrýchlejších smartfónov na trhu.

Ešte lepší procesor

Huawei Mate 20 Pro vo svojom vnútri ukrýva celkom nový čip HiSilicon Kirin 980 vyrobený priamo spoločnosťou Huawei. Vďaka tomu je dosiahnutá ešte lepšia úroveň optimalizácie hardvéru a softvéru, z čoho potom ťažia samotní používatelia.

Vďaka tomu nový Kirin 980 zvládne aj tie najnáročnejšie operácie ľavou zadnou. Zároveň ide o aktuálne vôbec najvýkonnejší mobilný čip, ktorý nájdeme v Android zariadeniach. Okrem iného je to záruka toho, že telefón obstojí aj v skúške časom. Najnáročnejšie aplikácie či najnovšie hry na ňom spustíte ešte veľmi dlho.

Okrem toho, Kirin 980 je prvý čip s duálnym AI čipom. Potenciál umelej inteligencie tak v modeli Mate 20 Pro výrazne narástol a Huawei z neho vyťažuje maximum. Okrem toho, že telefón ponúka viac funkcií spojených s umelou inteligenciou, mnohé výpočty dokáže uskutočniť oveľa rýchlejšie. Vďaka tomu sa funkcie AI stávajú praktickejšími pre bežných používateľov, ktorí novinky skutočne ocenia.

Pre dlhšiu výdrž pri práci aj hraní

Samozrejme, papierové predpoklady sú jedna vec, no skutočný výkon pri bežnom používaní niečo celkom iné. Huawei Mate 20 Pro však ponúka fantastickú optimalizáciu tohto nadupaného hardvéru a počas používania telefónu dokážete telefón využiť na maximum.

Bez problémov na ňom môžete upravovať fotografie či dokonca strihať video. Telefón si poradí s akýmikoľvek náročnými aplikáciami bez zaváhania. Hráči si prídu tiež na svoje – vďaka technológii GPU Turbo 2.0 sa môžete tešiť na vynikajúci herný zážitok, stabilné FPS aj v tých najnáročnejších hrách, a to všetko pri minimálnom prehrievaní a nízkej spotrebe.

Tomu pomáha aj 7nm výrobný proces. Napriek svojmu extrémnemu výkonu je Kirin 980 skutočne šetrný k vašej batérii. Či už streamujete video z internetu, alebo sa hráte online, nebudete zbytočne vyrušovaní hláseniami o slabej batérii. Huawei Mate 20 Pro v tomto smere zvládne oveľa viac, ako by ste si mysleli.

Pamäte aj na rozdávanie

Huawei už dlho vie, že sa neoplatí šetriť na operačnej pamäti. Aj nový Huawei Mate 20 Pro preto ponúka nadštandardných 6 GB RAM, vďaka čomu toho telefón zvládne naozaj veľa a ešte mu ostane aj rezerva. Bez ohľadu na to, akú náročnú aplikáciu máte spustenú, budete mať vždy dosť pamäte.

Okrem toho vám táto RAM pomôže aj pri multitaskingu. Bez problémov môžete prepínať medzi viacerými aplikáciami bez toho, aby sa aplikácie medzi časom zatvárali. Nie raz sa stane aj to, že nájdete stále otvorenú aplikáciu, ktorú ste nepoužili celý deň.

Výrobca si tiež uvedomuje, že vo svojich vlajkových lodiach nemôže ponúkať iba 64 GB vnútornej pamäte. Tá je síce pre mnohých používateľov dostatočná, no pri 40MP fotoaparátu a možnosti natáčania 4K videa sa táto pamäť zaplní skutočne rýchlo. Aj preto má Huawei Mate 20 Pro až 128 GB vnútornej pamäte, čo je aj na dnešné pomery viac než dosť.

Okrem toho, túto pamäť si môžete rozšíriť. Nie však hocijakými pamäťovými kartami, ale modernými NM kartami, ktoré vyrába práve spoločnosť Huawei. Ide o úplnú novinku, ktorá má nahradiť zaužívané MicroSD karty. Výhoda NM karty je okrem jej rýchlosti aj v miniatúrnych rozmeroch, ktoré dokonale kopírujú tvar a rozmery tradičnej nano-SIM karty. Slot na kartu tak nie je potrebné nijako upravovať, jednoducho do zásuvky na druhú SIM kartu pasuje pamäťová NM karta od Huawei.

Lákajú vás tieto skvelé funkcie? Huawei Mate 20 Pro teraz môžete vyhrať!

Ako na to? Je to veľmi jednoduché – stačí, keď pridáte do FOTOmánie fotografiu vytvorenú so smartfónom Huawei a automaticky budete zaradení do súťaže! Fotografiu stačí pridať do našej sekcie FOTOmánia a správne označiť telefón, ktorým bola fotografia vyhotovená. Bližšie informácie nájdete na stránke súťaže.

Chcete mať pri fotení výhodu? Požičajte si Huawei Mate 20 Pro!

Hoci smartfóny spoločnosti Huawei disponujú skvelými fotoaparátmi už niekoľko generácií, aktuálna vlajková loď Huawei Mate 20 Pro má zatiaľ najlepší fotoaparát, aký kedy spoločnosť Huawei použila. A vy ho teraz môžete otestovať a získať tak výhodu nad ostatnými používateľmi! Ak si chcete aj vy vyskúšať smartfón Huawei Mate 20 Pro, stačí, keď sa prihlásite prostredníctvom formuláru nižšie v tomto článku. Ďalšie podmienky zápožičky telefónu nájdete v tomto článku.

Článok vznikol v spolupráci so spoločnosťou Huawei.

3.1.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+