MojAndroid

Smartfóny u väčšiny z nás nahradili všetky ostatné fotoaparáty. Aj preto sme radi za akúkoľvek novinku či vylepšenie, ktoré nové telefóny prinášajú. Huawei Mate 20 Pro so sebou nesie množstvo skvelých funkcií, vďaka ktorým s ním budete fotiť radi za akýchkoľvek podmienok.

Tri objektívy s ešte lepším využitím

Huawei so svojím modelom P20 Pro otvoril brány výrobcom do sveta trojitých fotoaparátov. S novinkou Mate 20 Pro však posunul fotografické funkcie v telefóne na úplne novú úroveň. Huawei Mate 20 Pro toho totiž vďaka trom fotoaparátom a skvelému softvéru zvládne oveľa viac, ako by ste si mysleli.

Telefón ponúka fantastický 40MP hlavný snímač, ktorý ale dokáže fotografovať vynikajúce nočné fotografie vďaka spájaniu štyroch pixelov do jedného veľkého, vďaka čomu zachytí oveľa viac svetla. Nájdeme tu tiež spoľahlivý 8MP tele-photo objektív, ktorý zachytí fotografie s trojnásobným bezstratovým priblížením. Novinkou je 20MP ultra-široký fotoaparát, ktorý je ideálny na fotografovanie interiérov, ulíc či veľkých skupín ľudí.

Fotoaparáty tak spolu vytvárajú skutočne vynikajúcu zostavu, s ktorou si poradíte za každých podmienok. K dispozícii máte zoom od 0,6x až po 10x, pričom na bežné použitie stačí aj 5-násobný hybridný a 10-násobný digitálny zoom. Z telefónu sa tak razom stane naozaj pokročilý fotografický nástroj, na ktorý sa budete môcť spoľahnúť za všetkých podmienok.

Vynikajúce výsledky za každých podmienok

Hardvér je ale jedna vec, no výsledky niečo celkom iné. Aj samotnými fotografiami však Huawei Mate 20 Pro patrí k absolútnej špičke na našom trhu. 40MP fotografie sú extrémne detailné a plné farieb. Telefón vynikajúco zvláda vyváženie expozície a fotky sa vyznačujú aj fantastickým dynamickým kontrastom.

Absolútnou špičkou je však telefón pri nočných fotografiách. Tie sú oveľa detailnejšie, farebnejšie a obsahujú menej šumu, ako v prípade konkurencie. Fantastický nočný režim umožní aj pri držaní telefónu v ruke zachytiť pekné fotografie v úplnej tme. Aj všetky ďalšie režimy sú však veľmi praktické a telefón ich má k dispozícii viac než dosť. Portrétový režim funguje výborne, pribudlo dokonca aj portrétové video s mnohými efektmi.

Celkovo patrí Huawei Mate 20 Pro k tomu najlepšiemu ak hľadáte naozaj vynikajúci telefón na fotografovanie. Samozrejme, nechýba pokročilý profesionálny režim, v ktorom môžete fotiť do RAW súborov a manuálne si nastaviť parametre fotografie. Celkovo ide o vynikajúci fotomobil, ktorý poteší aj tých najnáročnejších fotografov.

Lákajú vás tieto skvelé funkcie? Huawei Mate 20 Pro teraz môžete vyhrať!

Ako na to? Je to veľmi jednoduché – stačí, keď pridáte do FOTOmánie fotografiu vytvorenú so smartfónom Huawei a automaticky budete zaradení do súťaže! Fotografiu stačí pridať do našej sekcie FOTOmánia a správne označiť telefón, ktorým bola fotografia vyhotovená. Bližšie informácie nájdete na stránke súťaže.

Chcete mať pri fotení výhodu? Požičajte si Huawei Mate 20 Pro!

Hoci smartfóny spoločnosti Huawei disponujú skvelými fotoaparátmi už niekoľko generácií, aktuálna vlajková loď Huawei Mate 20 Pro má zatiaľ najlepší fotoaparát, aký kedy spoločnosť Huawei použila. A vy ho teraz môžete otestovať a získať tak výhodu nad ostatnými používateľmi! Ak si chcete aj vy vyskúšať smartfón Huawei Mate 20 Pro, stačí, keď sa prihlásite prostredníctvom formuláru nižšie v tomto článku. Ďalšie podmienky zápožičky telefónu nájdete v tomto článku.

Článok vznikol v spolupráci so spoločnosťou Huawei.

19.12.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+