MojAndroid

Huawei Mate 20 Pro sme v našej recenzii označili za najinovatívnejšiu vlajkovú loď roka. Inovácie telefónu pritom vidíme v mnohých oblastiach a sú tým, čo robí tento telefón výnimočným.

Nielen na okrasu

Hneď pri prvom pohľade na telefón zbadáte, že si Huawei dal záležať na dizajne. Oproti predchádzajúcim modelom spravil obrovský krok vpred. Displej so zahnutými hranami či špeciálna textúrovaná zadná strana, ktorá sa menej kĺže a zachytáva menej odtlačkov je nielen efektná, ale aj praktická.

Tu však inovácie ešte ani zďaleka nekončia. Ide však o tie najočividnejšie novinky, ktoré si všimnete na prvý pohľad. Oveľa viac sa toho ale ukrýva pod povrchom. Po dizajnovej stránke zaujme ešte jeden detail. Nikde na telefóne totiž nenájdete štrbinku pre reproduktor. Tá je ukrytá priamo v USB-C porte. Táto novinka umožnila výrobcovi ešte efektívnejšie využiť miesto na telefóne pri minimálnych kompromisoch.

Najviac inovácií je vo vnútri

Tie najzaujímavejšie inovácie na Huawei Mate 20 Pro však objavíte, až keď ho začnete aktívne používať. Skener odtlačkov prstov integrovaný priamo v displeji je novinka, s ktorou nemáme v našich končinách takmer žiadne skúsenosti. Ide ale o vynikajúce moderné riešenie, ktoré umožňuje umiestniť čítačku na prednú stranu, kde ju mnohí používatelia preferujú, a zároveň ponúknuť bezrámikový displej na celej prednej strane.

Ďalšou skvelou novinkou je batéria a možnosti nabíjania. Fantastický výdrž a ultra-rýchle nabíjanie sú dokonalá kombinácia, ktorá výrazne zlepšuje zážitok z používania telefónu. Okrem toho je Mate 20 Pro aj prvým smartfónom spoločnosti, ktorý podporuje bezdrôtové nabíjanie. Nie len to – k dispozícii je aj reverzné bezdrôtové nabíjanie, pri ktorom premeníte telefón na bezdrôtovú nabíjačku a jednoduchým priložením môžete nabíjať ďalšie zariadenia.

No a potom sú tu ďalšie zaujímavé drobnosti, ktoré spríjemňujú používanie telefónu. Nové ovládanie gestami je extrémne návykové a efektívne. Nová je aj NM pamäťová karta, ktorá presne zapadne do slotu na SIM kartu a je aj extrémne rýchla.

Predchádzajúce časti seriálu:

Náš tip
Huawei Mate 20 Pro: Krásny a praktický dizajn | 1. deň

Náš tip
Huawei Mate 20 Pro: Najnovší Android plný funkcií | 2. deň

Náš tip
Huawei Mate 20 Pro: Inteligentné a bezpečné odomykanie telefónu | 3. deň

Náš tip
Huawei Mate 20 Pro: Displej, na ktorý sa nebudete chcieť prestať pozerať | 4. deň

Náš tip
Huawei Mate 20 Pro: Špičkový výkon na prácu aj hranie | 5. deň

Náš tip
Huawei Mate 20 Pro: Pamäte aj na rozdávanie | 6. deň

Náš tip
Huawei Mate 20 Pro: Nekompromisná batéria aj nabíjanie | 7. deň

Náš tip
Huawei Mate 20 Pro: Fotoaparát, ktorý si zamilujete | 8. deň

Náš tip
Huawei Mate 20 Pro: Vyššia forma umelej inteligencie | 9. deň

Článok vznikol v spolupráci s internetovým obchodom Alza.sk.

14.12.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+