MojAndroid

Aktualizované 15.8 17:00

Známy leaker Steve Hemmerstoffer dnes na twitter účte zverejnil informáciu, že chystaný smartfón Huawei Mate 20 (Pro) by mal mať displej s uhlopriečkou 6,25 palcov. Oproti minulej generácii Huawei Mate 10 by mať aj výrez v displeji podobne ako tohtoročné  modely rady Huawei P20. Výrez by mal byť vysoký 6,8 milimetra. Spodná brada pod displejom by mala mať 3,8 milimetra. Podľa špekulácii by mal byť priamo v displeji snímač odtlačkov prstov ako to mala tohto roku predstavená špeciálna edícia Huawei Mate 10 Pro Porsche design.

Ďalším vylepšením, ktoré by mal Huawei Mate 20 (Pro) respektíve Mate 20 Lite priniesť, by mala byť 3D selfie kamera pre pokročilejšie rozpoznávanie tváre po vzore Apple iPhone X. Nové uniknuté snímky časti prednej strany Huawei Mate 20 Lite od leakera Evana Blassa ukazujú 2 otvory pre foto snímače. 3D skenovanie tváre väčšinou vyžaduje 3 snímače, takže je možne, že tento počet minimálne u Lite verzie vyváži softvér s AI funkcionalitou. 

Rada Huawei Mate 20 by mala byť taktiež osadená novým procesorom Kirin 980, ktorý sa objavil benchmarku Antutu a pokoril Qualcomm Snapdragon 845 v Samsung Galaxy S9+ o 90 tisíc bodov.

 

Aktualizované 14.8 10:00

Na twitteri sa včera objavili oficiálne marketingové obrázky najlacnejšieho modelu chystanej rady Mate 20 v čiernej a zlatej farbe. Na nich môžme vidieť, že Huawei Mate 20 Lite bude mať duálny fotoaparát, snímač odtlačkov na zadnej strane, výrez v displeji a dokonca 3,5 mm jack vedľa USB-C portu.

Spoločnosť Huawei ma za sebou na poli mobilných technológií najúspešnejší rok vo svojej histórii. V rebríčku predajnosti smartfónov sa mu najnovšie podarilo zosadiť z druhého miesta americkú spoločnosť Apple a medzi výrobcami, ktorí predali najviac smartfónov s výrezom v displeji, mu dokonca patrí prvé miesto (spoločnosť Samsung zatiaľ na trend výrezov v displeji neprešla). Tento úspech čínskeho výrobcu naštartoval už minulý rok výborný smartfón Huawei Mate 10 Pro a jeho nižšie varianty a tento rok znásobila vlajková loď Huawei P20/P20 Pro. Podiel na úspechu oboch modelových radov má tiež batéria o kapacite 4000 mAh. Veľkú kapacitu batérie by mala mať aj chystaná novinka Huawei Mate 20 Pro.

Čínsky výrobca na to upozorňuje v nových propagačných materiáloch. V nich porovnáva niekoľko svojich starších modelov s neznámym smartfónom, ktorý by mal byť práve Mate 20 Pro. V materiáloch môžme vidieť postupný vývoj od modelu P10 Plus s kapacitou batérie 3750 mAh, cez modely Mate 10 Pro a P20 Pro s kapacitou 4000 mAh až po chystanú novinku, ktorá by mala kapacitu opäť posunúť ďalej. Kapacita jej batérie by mala mať podľa špekulácii 4200 mAh. Mate 20 Pro by malo dostať aj väčší displej a nový procesor Kirin 980.

 

Náš tip
Letná akcia Huawei: Pri kúpe smartfónu dostanete príslušenstvo v hodnote až 125 EUR zadarmo
Používateľské recenzie
Fotománia

+