MojAndroid

Spoločnosť Huawei spustila aktualizáciu softvéru s nadstavbou EMUI 12 pre svoju staršiu vlajkovú loď Huawei Mate 20 Pro. Informáciu priniesol portál HuaweiCentral.

Huawei Mate 20 Pro dostáva aktualizáciu štyri roky po uvedení na trh

Huawei Mate 20 Pro prišiel na trh v roku 2018, takže sa tento model dočkal nečakane dlhej softvérovej podpory. Aktualizácia s EMUI 12 je zatiaľ dostupná vo Veľkej Británii, ale odtiaľ by sa mala rozšíriť aj do ďalších európskych krajín vrátane Slovenska. Podľa zoznamu zmien prináša o EMUI 12 nové používateľské rozhranie a animácie identické s operačným systémom HarmonyOS.

Aktualizácia na EMUI 12 pre Huawei Mate 20 Pro | HuaweiCentral.com

Okrem toho pribudol nový ovládací panel, nový samostatný panel upozornení, ako aj lepšie možnosti navigácie, ktoré sú podporované najnovšími zmenami jadra v EMUI 12. Podľa výrobcu tiež majitelia smartfónu zistia, že došlo k výraznému zlepšeniu výkonu a stability zariadenia

Huawei Mate 20 Pro | Zdroj: Matúš Kapusta

Ak chcete zistiť dostupnosť aktualizácie a prípadne ju nainštalovať, otvorte sekciu Nastavenia a klepnite na položku Systém a aktualizácie, po ktorých nasleduje položka Aktualizácie softvéru. Následne  kliknite na Skontrolujte aktualizácie. Ak sa aktualizácia zobrazí na obrazovke, klepnite na možnosť stiahnuť a nainštalovať.

Pred aktualizáciou sa uistite, že máte dostatočne nabitú batériu a telefón musí byť pripojený k Wi-Fi sieti. Ak váš dátový balíček nie je obmedzený, môžete samozrejme využiť aj mobilnú dátovú sieť.

Nemali by ste prehliadnuť:

Google Little Signals: Keď notifikáciou môže byť aj vánok vzduchu
Telegram: Nová aktualizácia prináša širšie možnosti prispôsobenia
Slepý FOTOTEST: Samsung Galaxy S22 Ultra vs iPhone 13 Pro | VYHODNOTENIE

Ako je na tom konkurencia?

Samsung minulý týždeň aktualizoval vlajkovú sériu Samsung Galaxy S20. Spoločnosť Motorola priniesla pred pár dňami systém Android 12 pre minuloročný model Motorola Edge 20. Systém Android 12 dostali nedávno aj Nokia G50 alebo vlajkové smartfóny Asus Zenfone 8 a 8 Flip.

Náš tip
Pozor! Rusky hovoriaci podvodníci sa Slovákov snažia pripraviť o peniaze
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
20.4.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+