MojAndroid

Huawei Mate 20 Pro sa začal predávať len pred pár týždňami. Napriek tomu už stihol v minulosti dostať jednu aktualizáciu. Teraz prichádza na rad druhá, ktorá by sa mala postarať o malé zlepšenia v oblasti biometrických údajov a fotografií, či iných malých chýb.

Skener odtlačkov prstov aj odomykanie tvárou budú rýchlejšie

Nový člen rodiny Mate od výrobcu Huawei priniesol ako jeden z prvých smartfónov na trh skener odtlačkov prstov v displeji. Jeho rýchlosť však nie je zrovna najvyššia, pretože táto technológia ešte potrebuje istú dobu na zlepšenie. V popise novej aktualizácie s označením verzie 9.0.0.142 (build number C316E11R1P16) sa objavilo okrem iného aj to, že by sa malo docieliť zrýchlenie fungovania snímača.

Na naše redakčné zariadenie dorazila aj ďalšia aktualizácia, podľa všetkého určená najmä pre slovenský trh. Tiež by mala optimalizovať odomykanie tvárou.

Skener ale nie je jediný spôsob, akým sa dá Mate 20 Pro odomknúť. Na výber je tu aj pokročilé odomykanie tvárou. Aj pre to sa našlo miesto v aktualizácii, ktorá má dokopy až 523 MB. Mala by zväčšiť jeho výkon v niektorých situáciách (pravdepodobne v noci a za tmy).

Zlepší sa aj fotoaparát

O kvalite fotoaparátu Huaweia Mate 20 Pro nie je potrebné dlho diskutovať. Výrobca po uvedení modelu P20 Pro nezaspal na vavrínoch a novým členom radu Mate opäť ukázal konkurentom, ako sa to robí. Aj napriek tomu, čo všetko trojica snímačov na zadnej strane zvládne, sa vedenie rozhodlo zahrnúť do aktualizácie aj jeho zlepšenie.

Poslednými bodmi zoznamu zmien je aj odstránenie chyby, ktorá zabraňovala zobrazovaniu notifikácií Google Messages. Zakončuje to balíček ochrany z novembra 2018. Dostali ste tento update aj vy? Napíšte nám, či ste aj vy pocítili zrýchlenie skenera odtlačkov prstov, alebo zlepšenie fotiek.

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Vyskúšajte si Huawei Mate 20 Pro a môžete ho rovno aj vyhrať!
Náš tip
AnTuTu: Toto sú najvýkonnejšie Android smartfóny za november 2018
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
10.12.2018
Zdroj: Android Authority

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+