MojAndroid

Najvýkonnejším a najvybavenejším smartfónom spoločnosti Huawei je od jesene model Mate 20 Pro. Smartfón sa teší obľube vďaka výkonu, dobrému spracovaniu, veľkej batérii s reverzným bezdrôtovým rýchlonabíjaním a hlavne špičkovému fotoaparátu. Z pohľadu zabezpečenia ponúka Huawei Mate 20 Pro svojím majiteľom odomykanie snímačom odtlačkom v displeji alebo rozpoznávaním tváre. Práve druhá možnosť dostáva v novej aktualizácii softvéru podstatné vylepšenie.

Možnosť pridať 2 tváre

Rozpoznávanie tváre dnes ponúka každý druhý android smartfón aj s nižšou cenovkou. Vo väčšine prípadov sa jedna o jednoduché 2D skenovanie tváre, ale Mate 20 Pro je jeden z mala android smartfónov s pokročilejším 3D hĺbkovým skenovaním po vzore Face ID od Applu. Nová aktualizácia teraz prináša možnosť pridať druhú tvár pre odomknutie zariadenia. Pokiaľ máte blízku osobu napríklad rodinného príslušníka, tak mu môžete vytvoriť druhý používateľský profil v telefóne a on bude mať v prípade potreby prístup k položkám vo vašom smartfóne. Podobnú funkciu má aj konkurenčný Apple u svojho Face ID. Aktualizácia pre Huawei mate 20 Pro je zatiaľ dostupná na čínskom trhu, ale v krátkom čase by sa mala dostať aj na ďalšie trhy.

Náš tip
Huawei Y6 Pro 2019 je zástupcom nižšej triedy pre tento rok
Náš tip
Huawei Mate 20 Pro sa konečne ukázal v DxOMark, výsledok vás môže prekvapiť
18.2.2019
Zdroj: XDA-developers

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+