MojAndroid

Huawei Mate 20 Pro je veľmi zaujímavé zariadenie, ktoré sme v našej recenzii označili za inovačného šampióna. Okrem množstva hardvérových noviniek však telefón disponuje aj ďalšími skrytými trikmi, ktoré sme zatiaľ nemali možnosť vyskúšať. Jedným z nich je aj schopnosť 3D skenovania objektov, ktoré potom môžete preniesť do virtuálneho sveta a pridať im interaktívne prvky. Táto zaujímavá funkcia bola odprezentovaná ešte počas predstavenia samotného telefónu, no odvtedy sme o nej nepočuli ani slovo. Teraz sa však v obchode s aplikáciami Huawei App Gallery objavil titul 3D Live Maker, ktorý presne túto funkcionalitu prináša.

Novinka dostupná pre všetkých

Prezentácia počas predstavenia telefónu v Londýne bola skutočne pôsobivá. Pomocou telefónu bola naskenovaná plyšová panda. Samotný sken trval iba niekoľko desiatok sekúnd, všetko prebehlo rýchlo a jednoducho. Táto panda bola napokon prenesená do rozšírenej reality a umiestnená priamo na pódium. Čo však bolo ešte zaujímavé, panda bola interaktívna – vedela sa pohybovať, kývať či robiť bojové pohyby na štýl kung-fu.

Tieto prvky je pritom možné pridať aj iným naskenovaným objektom, no zo svojej podstaty je panda, alebo iný plyšový medvedík ideálny – množstvo rôznych pohybov je obmedzené a plyšová hračk s dvomi nohami a dvomi rukami pri skenovaní nepredstavuje až taký problém. Nám sa však ani doteraz nepodarilo dokončiť žiaden sken, a to sme sa snažili naskenovať pomerne jednoduché predmety.

Zatiaľ iba ako koncept s množstvom chýb

Na skenovanie totiž využívate prednú kameru v kombinácii so senzormi, ktoré zabezpečujú odomykanie tvárou. Skenovanie prednou kamerou pritom nie je vôbec jednoduché, telefón musíte nad objektom držať v správnom uhle, otáčať sa okolo neho a snažiť sa zachytiť každú jeho kontúru. To sa ukázalo ako naozaj náročné. Ide tak o zaujímavý koncept, ktorý má však ešte stále ďaleko od reálneho využitia. Keďže je už ale aplikácia oficiálne dostupná, predpokladáme, že jej schopnosti sa budú naďalej zlepšovať softvérovými aktualizáciami. Ako cena útechy je v aplikácii k dispozícii aspoň spomínaná naskenovaná panda, s ktorou sa môžete chvíľku zabaviť.

21.11.2018
Zdroj: MightyGadget

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+