MojAndroid

Aktualizované:

Podľa informácií portálu Huawei Central sa môžu používatelia smart’fonov Huawei radu Mate 20 aj naďalej spoľahnúť na to, že budú dostávať bezpečnostné aktualizácie. “Séria Huawei Mate 20 bude aj naďalej dostávať systémové aktualizácie”, takto sa k téme oficiálne vyjadril Huawei.

Pôvodný článok:

Séria Huawei Mate 20 bola na trh uvedená v roku 2018 a jej modely patrili medzi vtedajšie najlepšie zariadenia spoločnosti. No po dvoch rokoch sa spoločnosť Huawei rozhodla oficiálne ukončiť podporu zariadení tejto série a ďalej už nebudú dostávať bezpečnostné aktualizácie.

Aktualizácie bude dostávať už len model Mate 20 X 5G

Smartfóny Huawei Mate 20, Mate 20 Pro a Mate 20 X boli na trh uvedené koncom roka 2018. O ich výkon sa postaral čipset Kirin 980 , ktorý bol založený na 7 nm technológií. Taktiež priniesli aj 40 W rýchle nabíjanie a 40 megapixelový zadný fotoaparát, ktorý bol údajne jedným z najlepších v danom roku. Pokiaľ ide o výkon, tieto zariadenia sú aj po dvoch rokoch stále plynulé a rýchle.

Avšak svoje svoje dva roky sľúbených aktualizácií už majú za sebou. Teraz tieto tri zariadenia čaká podobný osud, akého sa minulý rok dočkali zariadenia zo série Mate 10. To znamená, že prestanú dostávať mesačné a štvrťročné bezpečnostné záplaty. Spoločnosť Huawei ich na svojej oficiálnej stránke vymazala zo zoznamu podporovaných zariadení, informuje portál Gizmochina. Zdá sa však, že aktualizácie bude aj naďalej dostávať model Mate 20 X 5G, ten zo zoznamu odstránený nebol.

Aktualizácia na EMUI 11

Podobne ako to bolo v prípade série Mate 10, vyššie uvedené zariadenia nemajú presne stanovený dátum ukončenia podpory. To znamená, že aktualizácie budú dostávať stále menej a menej, až nakoniec ich prestanú dostávať úplne. Huawei zverejnil veľký plán aktualizácií na EMUI 11 a aktualizácia čaká aj modely zo série Mate 20.

Náš tip
Donald Trump ide proti Xiaomi: Čaká ho rovnaký osud ako Huawei? Doplnené vyjadrenie výrobcu

19.1.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+