MojAndroid

Huawei prednedávnom predstavil svoju novú, pokrokovú a inovatívnu vlajkovú loď Huawei Mate 20 Pro. Krátko po tom, čo sa tento model dostal do predaja sa zákazníci začali sťažovať na istú vadu displeja, ktorá sa javí ako zožltnuté okraje. Najskôr sa zdalo, že tento jav sa stáva iba minimálnemu množstvu používateľov. Pravda je však iná, a k prípadu sa už vyjadril aj samotný výrobca.

Kedy sa zvykne zožltnutie zjavovať?

Žlto-zelené škvrny sa zjavujú najmä ak displej zobrazuje tmavé farby, a v niektorých prípadoch aj bielu. To všetko s podmienkou, že jas displeja je nastavený na nižšie hodnoty. Ako môžete vidieť na obrázku, vyzerá to veľmi nepekne a určite to nie je niečo, čo by ste od telefónu za tisíc eur očakávali, a dokáže to naštvať nejedného používateľa. Číslo používateľov, ktorých Huawei Mate 20 Pro trpí týmto problémom sa čoraz zväčšuje. Zobrazovače pre tento model vyrábajú hneď dve spoločnosti, a to LG a BOE. Problém nastáva len pri displejoch od spoločnosti LG.

Vyjadrenie výrobcu

Spoločnosť Huawei sa k incidentu konečne vyjadrila, a my poznáme jej znenie: “Huawei Mate 20 Pro disponuje displejom so špeciálnym dizajnom. Zobrazovač má zahnuté okraje, aby zákazníkom ponúkol lepší používateľský zážitok a komfortné držanie smartfónu. Toto ohnutie môže viesť k jemne nekorektnému zobrazovaniu farieb na okrajoch z rôznych uhlov pohľadu. V extrémne tmavých podmienkach, či v momentoch, kedy jas displeja je nastavený na minimálnych hodnotách, alebo aj ak používate tmavú tapetu, tento efekt sa môže zdať o čosi výraznejší. Ak zmena farieb vážnejším spôsobom ovplyvňuje vaše používanie telefónu, pošlite váš telefón do nášho autorizovaného servisného centra pre zákazníkov.”

Najnovšie informácie tvrdia, že zožltnutie má časom čoraz silnejšiu intenzitu, a mnoho expertov hádže vinu práve na lepidlo, ktorým je displej prilepený k samotnému telu zariadenia. Zdá sa, že Huawei sa snaží používateľov presvedčiť o tom, že sa nejedná o vadu, ale ide práve o prirodzenú vlastnosť tohto displeja. Ak máte na okrajoch displeja na vašom Huawei Mate 20 Pro príliš neprirodzené farby aj vy, odporúčame vám telefón reklamovať.

Ďalšie články k téme:

Náš tip
RECENZIA Huawei Mate 20 Pro: Najinovatívnejšia vlajková loď roku

Náš tip
Najvýkonnejšie smartfóny podľa AnTuTu: Rebríček ovládol Huawei a Kirin 980

Náš tip
Test rýchlosti nabíjania: Huawei Mate 20 Pro vs najrýchlejšia konkurencia | VIDEO

5.11.2018
Zdroj: gizmochina

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+