MojAndroid

Huawei Mate 20 Pro sme v našej recenzii označili za najinovatívnejšiu vlajkovú loď roka. Prispieva k tomu viacero faktorov a jedným z nich je aj pokročilá umelá inteligencia. Huawei spravil v tomto smere výrazný krok vpred a Mate 20 Pro je tak jedným z najinteligentnejších smartfónov na trhu.

Ešte inteligentnejší

Huawei Mate 20 Pro nie je prvým smartfónom spoločnosti Huawei, ktorý prináša výhody umelej inteligencie. Práve naopak, Huawei má s touto pokročilou technológiou už množstvo skúseností. Tentokrát má však v rukách tromf – čip Kirin 980 s duálnym NPU čipom, ktorý zabezpečuje výpočty práve pre umelú inteligenciu.

Potenciál tejto technológie tak v modeli Mate 20 Pro výrazne narástol a Huawei z neho vyťažuje maximum. Okrem toho, že telefón ponúka viac funkcií spojených s umelou inteligenciou, mnohé výpočty dokáže uskutočniť oveľa rýchlejšie. Vďaka tomu sa funkcie AI stávajú praktickejšími pre bežných používateľov, ktorí novinky skutočne ocenia.

Telefón, ktorý rozmýšľa za vás

V poslednej časti seriálu 10 dní s Huawei Mate 20 Pro sme sa bližšie venovali fotoaparátu, ktorý je ústrednou funkciou nového Mate 20 Pro. Práve tu vidíme najväčší zásah umelej inteligencie, ako aj najväčší pokrok oproti predchádzajúcim generáciám. Kým modely s prvou generáciou AI dokázali rozpoznať niekoľko desiatok scén, Mate 20 Pro ich rozpozná niekoľko stoviek. Často ide o extrémne konkrétne scény, ako napríklad fotografia auta. Samozrejme, týmto scénam potom fotoaparát prispôsobí nastavenia tak, aby bol výsledok čo najlepší.

Umelí inteligencia sa však dostala aj do videa. Tu môžete aplikovať portrétový efekt známy z fotografií a rozmazať tak pozadie aj vo videu. Okrem toho, toto pozadie môžete upraviť farbami alebo rôznymi ďalšími efektami, ktoré sú typické pre fotografie. Vo videu však pôsobia naozaj štýlovo.

Vo fotoaparáte pritom oceníte aj ďalšie prvky umelej inteligencie. Telefón totiž disponuje tzv. AIS, čiže stabilizáciou s umelou inteligenciou. Tá sa postará napríklad o fantastický nočný režim, ktorý vám umožní fotografovať s niekoľkosekundovou uzávierkou bez toho, aby ste telefón museli umiestniť na statív. Aj tak budú fotografie ostré a ešte jasnejšie a plnšie farieb ako v klasickom režime.

Samozrejme, nezmizli ani ďalšie prvky umelej inteligencie, na ktoré sme zvyknutí. Nájdete tu prekladač, ktorý dokáže prekladať v reálnom čase alebo vám preloží text, na ktorí namierite fotoaparát. Zároveň je umelou inteligenciou riadené vypínanie aplikácií na pozadí, aby bol dosiahnutý optimálny pomer medzi výkonom a spotrebou energie. Samozrejme, túto automatickú správu aplikácií môžete meniť podľa vlastných preferencií manuálne.

Predchádzajúce časti seriálu:

Náš tip
Huawei Mate 20 Pro: Krásny a praktický dizajn | 1. deň

Náš tip
Huawei Mate 20 Pro: Najnovší Android plný funkcií | 2. deň

Náš tip
Huawei Mate 20 Pro: Inteligentné a bezpečné odomykanie telefónu | 3. deň

Náš tip
Huawei Mate 20 Pro: Displej, na ktorý sa nebudete chcieť prestať pozerať | 4. deň

Náš tip
Huawei Mate 20 Pro: Špičkový výkon na prácu aj hranie | 5. deň

Náš tip
Huawei Mate 20 Pro: Pamäte aj na rozdávanie | 6. deň

Náš tip
Huawei Mate 20 Pro: Nekompromisná batéria aj nabíjanie | 7. deň

Náš tip
Huawei Mate 20 Pro: Fotoaparát, ktorý si zamilujete | 8. deň

Článok vznikol v spolupráci s internetovým obchodom Alza.sk.

13.12.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

  • anomate

    len by ma zaujímalo kedy sa budete venovat problemom so zelenym displejom? LG a aj BOE displej maju problem a nikde ziadne vyjadrenie. ludia o tom nevedia tak ho kupuju kupuju… a reklamuju. co takto upozornit ich? nemala by to byt vasa praca? ked samsung note 7 mal problem… vsade sa to písalo a teraz?

+