MojAndroid

Smartfón Huawei Mate 10 Pro sme už videli v zamrznutej miske s vodou pri teplote -24 ℃, pričom telefón stále zvládal prehrávať video. Momentálne ho vystavili ďalšej ľadovej skúške. Nechali ho zamrznúť v jazere. Po zamrznutí bol však smartfón stále funkčný a dokázal prijímať hovory.

Tieto testy majú poukazovať na fakt, že zariadenia spoločnosti Apple prichádzajú s ochranou voči nízkym teplotám a preventívne sa vtedy môžu vypínať. Oficiálna stránka Apple vraví, že vhodná teplota pre ich iPhone, iPad, iPod a Apple Watch je medzi 0 ℃ a 35 ℃, kým pre MacBook je to od 10 ℃ do 35 ℃. A hoci aj webstránka Huawei píše o oficiálne najvhodnejšej teplote pre používanie Huawei Mate 10 Pro v rozmedzí 0 – 35 stupňov, takýmito testami sa Huawei snaží dokázať, že ich smartfón dokáže prežiť aj náročnejšie teploty a situácie. Okrem skvelého vyrovnania sa s nízkou teplotou totiž musel v tomto prípade zápasiť aj s dôkazom o svojej vodeodolnosti.

Čo myslíte,dočkáme sa odvety od Apple?

Prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu MojAndroid.sk

Zdroj: gizmochina.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+