MojAndroid

Inteligentné telefóny poznáme už pomerne dlho. Stále však nie sú natoľko inteligentné, ako by sme si možno predstavovali. Huawei Mate 10 Pro však prichádza s umelou inteligenciou, vďaka čomu je skutočne chytrý a v mnohých prípadoch rozmýšľa za vás.

Umelá inteligencia vo fotoaparáte

Huawei Mate 10 Pro prináša výborný fotoaparát s dvomi objektívmi s rozlíšením 12+20MP a extrémnou svetelnosťou f/1.6. Vďaka tomu telefón zvládne fotiť vynikajúce fotografie aj v horšom osvetlení. Prináša tiež rad špeciálnych efektov, ktoré umožnia spraviť krásne umelecké fotografie bez potreby použitia profesionálnej zrkadlovky.

Okrem toho je ale fotoaparát vybavený aj umelou inteligenciou vďaka špeciálnemu čipu Kirin 970. Umelá inteligencia rozpozná scénu, ktorú sa chystáte zachytiť a zmení nastavenia fotoaparátu tak, aby vyhovovali danému druhu fotografie.

Náš tip
10 dní s Huawei Mate 10 Pro: Špičkový výkon pre tých najnáročnejších [5. časť]

Okrem krajiny či nočnej fotografie dokáže umelá inteligencia automaticky rozpoznať objekty, napríklad mačku, psa, kvet či jedlo a mnohé ďalšie situácie. Danej scéne automaticky prispôsobí nastavenia, čo sa prejaví na kvalitnejšom výsledku fotografie. Vy preto nemusíte robiť vôbec nič – všetky nastavenia upraví telefón za vás.

Umelá inteligencia vo vnútri telefónu

Okrem toho ale umelá inteligencia pomáha aj celkovému fungovaniu zariadenia. Telefón sa učí ako ho používate a snaží sa potom inteligentne sprístupňovať zdroje pre čo najlepší používateľský zážitok. Po niekoľkých dňoch používania sa telefón naučí ako ho používate v jednotlivých častiach dňa, aké aplikácie využívate. Následne sa snaží tieto aplikácie v danej dobe načítať na pozadí v čase, keď telefón nepoužívate. Zariadenie tak využije menej zdrojov a zároveň je spustenie a používanie aplikácie rýchlejšie a šetrnejšie k batérii.

Okrem toho nájdete v Huawei Mate 10 Pro aj predinštalovanú aplikáciu prekladača, ktorá dokáže v reálnom čase rozpoznávať reč a prekladať ju do inej, čím sa výrazne uľahčí bežná konverzácia a odstráni jazyková bariéra. Aplikácia tiež dokáže preložiť text pomocou fotoaparátu, kde v reálnom čase zobrazí preklad a vy tak nemáte problém s nápismi v cudzích jazykoch.

Darujte skutočne inteligentný telefón pod stromček

Huawei Mate 10 Pro tak výrazne mení chápanie toho čo považujeme za “smartfón”. Vďaka umelej inteligencii prináša množstvo funkcií, kde úlohy vykonáva za vás a prispôsobuje sa vám. výsledkom je skutočne inteligentný telefón, ktorý je vhodný aj ako darček pre vášho blízkeho, alebo pre vás. Kúpiť ho môžete za odporúčanú maloobchodnú cenu 799 EUR u operátorov alebo v špecializovaných predajniach.

14.12.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+