MojAndroid

Väčšina ľudí si svoj drahší smartfón chráni proti škrabancom prostredníctvom rôznych krytov či ochrany skla. No a potom je tu Zack so svojím seriálom Jerry Rig Everything, kde podrobí telefón riadnemu testu, aby sme videli, čomu všetkému dokáže odolať. Bez dlhých okolkov prezradíme, že smartfón Huawei Mate 10 Pro, ktorý si Zack vzal na mušku, si počínal skutočne dobre.

Na začiatok si Zack vzal za úlohu poškriabať displej. Ako uvidíte, tu sa ochranné sklo chovalo celkom odolne, respektíve, nevybočovalo zo štandardu. Navyše, obrazovka zvládla 40 sekúnd odolávať ohňu zo zapaľovaču, kým sa na displeji zjavili prvé známky prehriatia.

Rámiky smartfónu sú vyrobené z kovu, rovnako aj tlačidlá. Huawei teda nešetril na vyhotovení i materiáloch. A hoci sa ich Zackovi podarilo poškriabať, musíte uznať, že s takýmto nožíkom sa dajú poškriabať aj odolnejšie materiály. Dobrou správou je, že predná selfie kamera je pod vrstvou skla, takže k poškriabaniu tak ľahko nedôjde. Veľmi dobre si tiež počínali ochranné sklíčka snímačov na zadnej strane.

Trochu sklamal snímač odtlačkov prstov, ktorý má plastové krytie a Zackovi sa podarilo ho zošúchať. Čo však prekvapilo je fakt, že snímač naďalej bez problémov fungoval. Nuž a určite si pamätáte na niektoré smartfóny, ktoré sa už pri menšom tlaku začali ohýbať. Huawei Mate 10 Pro však vydržal poriadny nápor a vo videu sami uvidíte, že naň bol vyvíjaný celkom slušný nápor.

Prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu MojAndroid.sk

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+