MojAndroid

Rebríčku top fotomobilov DxO Mark momentálne panuje Google Pixel 2. V teste prekonal očakávania a dosiahol rekordných 98 bodov. Je to až o 4 body viac ako najbližšia konkurencia.

Smartfónu však momentálne dýcha na krk novinka Huawei Mate 10 Pro, ktorá získala až 97 bodov. Hoci na prvý pohľad to môže znamenať, že fotoaparát novinky od Huaweiu je o bod horší, nie je to celkom také dramatické. Ako iste viete, testy prebiehajú v rôznych krokoch, za rôznych podmienok. Ide o mix vlastností v podobe kontrastu, expozície, šumu, textúry… Video a fotografie sú navyše hodnotené zvlášť.

Z tohto uhla pohľadu, Mate 10 Pro získal až (neuveriteľných) 100 bodov za fotovýstup a 91 bodov za video výstup. Pre porovnanie, Pixel 2 získal za fotografie celkovo 99 a 96 bodov za video. Mate 10 Pro mal veľmi dobré výsledky v rámci expozície a kontrastu, farieb, automatického zaostrovania pri oboch kategóriách. Pixel 2 sa mu navyše podarilo poraziť pri portrétovom bokeh efekte, pri šume na fotkách či priblížení.

DxO Mark je považovaný za relevantný zdroj informácií ohľadom foto a video vlastností smartfónu. Možno nemusíte súhlasiť so všetkými výsledkami, no ak sa chystáte kúpiť si smartfón a hlavným kritériom je pre vás fotoaparát, určite si aspoň pozrite ich testy.

Zdroj: androidcentral.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+