MojAndroid

Huawei Mate 10 Pro je jedným z prvých smartfónov na svete, ktoré majú zabudovaný hardvér pre podporu umelej inteligencie. Čip Kirin 970 má veľký potenciál, ktorý ale pri samotnom používaní telefónu pocítite iba v niektorých oblastiach. Jednou z nich je rozoznávanie objektov kamerou, vďaka čomu aplikácia fotoaparátu automaticky prispôsobí nastavenia podľa rozpoznanej scény, ktorú sa chystáte zachytiť. Huawei dokázal tento systém prepracovať tak, aby slúžil ako inteligentná jednotka v autonómne ovládanom aute.

Automatické vyhýbanie sa prekážkam na ceste

V priebehu niekoľkých týždňov inžinieri naučili telefón rozpoznávať objekty na ceste, ale aj autonómne riadiť auto Porsche Panamera. Kombinácia týchto dvoch vlastností mala vyústiť do systému na automatické vyhýbanie sa prekážkam na ceste. Ako to celé dopadlo si môžete pozrieť vo videu.

Prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu MojAndroid.sk

Ďalšie možnosti ešte nie sú odhalené

Je naozaj obdivuhodné, čo všetko dokázali inžinieri vyťažiť z telefónu, najmä v porovnaní s podobnými riešeniami iných výrobcov. Tí totiž často potrebujú celý rad senzorov a špecifické procesory, ktoré umožňujú podobné funkcie. Huawei to do veľkej miery zvládol iba s fotoaparátom s dvomi kamerami. Je ale potrebné dodať, že autá zamerané na autonómne riadenie toho často ponúkajú oveľa viac, no už aj toto je veľký úspech na strane Huawei. Ak si uvedomíme, v akom krátkom čase to spoločnosť dosiahla, ostáva iba záhadou, čo všetko by ešte smartfón v autonómnom aute zvládol.

23.2.2018
Zdroj: Huawei

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+