MojAndroid

Výrobcovia chytrých telefónov majú skorší prístup k novým verziám Androidu. To sa stalo zrejmým, pretože členovia komunity XDA dali hlavy dokopy a spustili na Huawei Mate 10 Pro testovaciu verziu Androidu P s novou verziou nadstavby EMUI 8.2.0. Je veľmi pravdepodobné, že vďaka nim sa dozvieme ďalšie novinky v Androide P a možno aj nových funkcií v EMUI.

Ťažká práca pre komunitu XDA

Zdá sa, že spoločnosť Huawei testuje Android P na čínskom variante ALP-AL00. Komunita z XDA musela svoj vlastný Huawei Mate 10 Pro konvertovať na čínsky firmware. Na konvertovaní sa musel podieľať celý tím. Nakoniec sa im to podarilo a majú plný prístup k novému Androidu P na Mate 10 Pro.

Dočká sa menšieho redizajnu aj nadstavba EMUI?

Ako sa dalo očakávať, Huawei vyradil z ich nadstavby nové dizajnové prvky a funkcie z AOSP Androidu P. Zdá sa, že napriek pomerne veľkej dizajnovej zmene Androidu P, ktorú ľudia zvyknú volať aj “Material design 2” , sa v nadstavbe EMUI takmer nič nezmenilo, čo sa týka vzhľadu. Komunita XDA ale tvrdí, že nové EMUI je viac pokročilé čo sa týka funkcií, ako AOSP Android P (všetko je ale zatiaľ len v testovacích verziách Developer Preview).

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+