MojAndroid

Huawei Mate 10 Pro bol donedávna vlajkovou loďou spoločnosti, kým ho na prelome marca a apríla nevystriedal celkom nový Huawei P20 Pro. Ten priniesol okrem nového hardvéru aj niekoľko softvérových vylepšení, z ktorých niektoré sa teraz dostávajú aj na predchodcu Mate 10 Pro.

Telefón už odomknete aj tvárou

Skutočne objemný update toho so sebou prináša viac než dosť. Najzaujímavejšou novinkou je možnosť odomknutia telefónu tvárou. Táto funkcia bola predstavená práve s modelom P20 a P20 Pro a teraz sa konečne dostáva aj na zariadenia z konca minulého roku. Rovnako, ako v prípade novej série P20, aj tu môžete súčasne používať odomknutie tvárou a skenerom odtlačkov a pri každom zdvihnutí telefónu sa jednoducho rozhodnete, ktorú formu zabezpečenia použijete.

Stále tiež platí, že rozpoznávanie tvárou nie je oficiálne tak bezpečné ako čítačka odtlačkov prstov, aj keď je nanajvýš nepravdepodobné, že by sa do vášho telefónu dostal niekto s inou tvárou.

Množstvo ďalších vylepšení a opráv

Okrem toho aktualizácia prináša májové bezpečnostné opravy od Google a rôzne ďalšie vylepšenia. V zozname zmien sa konkrétne spomínajú vylepšenia stability Bluetooth pripojenia, ako aj rôzne ďalšie opravy a optimalizácia systému. Celkovo má update veľkosť takmer 800 MB, takže v sebe to ukrýva zrejme naozaj dosť. Aktualizácia sa ale šíri pomerne pomaly a hoci sme ju už zaregistrovali na redakčnom modeli, je možné, že si na ňu ešte budete musieť počkať.

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
8.6.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+