MojAndroid

Huawei to má naozaj ťažké. Odrezanie od služieb Google je poriadnym škrtom cez rozpočet. Drvivú väčšinu výrobcov by to určite položilo na kolená. Huawei ale bojuje a úprimne, zatiaľ sa to celkom darí.

Nemali by ste prehliadnuť

Obchod AppGallery samozrejme neponúka všetky aplikácie, ktoré sa nachádzajú v Google Play. Predsalen, obchod od Googlu je tu s nami už podstatne dlhšie. Pred rokom to bolo s lokálnymi aplikáciami v Huawei AppGallery biedne, ale výrobca nezaspal a snaží sa. 

huawei-appky

Pripomíname, že aplikácie a hry odporúčame inštalovať len z overených zdrojov, ktorým AppGallery je. Ich stiahnutie niekde na webe môže spôsobiť nefunkčnosť aplikácie. Ďalším problémom je, že môžu obsahovať množstvo bezpečnostných chýb.

O slovenské aplikácie v AppGallery núdza nie je

Výsledkom tohto snaženia sú desiatky lokálnych (slovenských) aplikácií, ktoré si môžu používatelia stiahnuť a nainštalovať, pričom sú stopercentne funkčné. Huawei ďalej komunikuje s vývojármi lokálnych aplikácií a snaží sa ich dostať aj do svojho obchodu.

huawei-appky

Keďže ide o značku, ktorá dlhodobo patrí na Slovensku medzi najpredávanejšie a má veľkú fanúšikovskú základňu, je aj v záujme vývojárov, aby svoju aplikáciu ponúkli aj v AppGallery. A preto môžeme očakávať, že v nasledujúcom období budú lokálne aplikácie len pribúdať.

Aj Becca našla svoje obľúbené aplikácie

Ako iste viete, portál MôjAndroid pomáha Becce s prechodom z iPhonu na Huawei P40 Pro. Neoddeliteľnou súčasťou sú samozrejme aplikácie. Becca chce samozrejme používať svoje obľúbené aplikácie aj na novom smartfóne.

Asi najdôležitejšou pre ňu je aplikácia Tatra banky, ktorej je klientom. Tá sa v AppGallery spolu s ďalšími aplikáciami veľkých slovenských bánk nachádza. Téme bánk v AppGallery sa budeme podrobnejšie venovať v nasledujúcom článku.

Huawei-becca

Becca rada používa aj aplikáciu Stocard, v ktorej má uložené všetky svoje vernostné karty. A našla ju aj v obchode od Huawei. Rovnako tam našla aj aplikáciu IDS BK, cez ktorú si kupuje lístok na MHD či SlovnaftBajk, ktorá slúži na požičiavanie bicyklov v hlavnom meste.

V AppGallery nájdete viacero významných slovenských aplikácií

K dispozícii sú aplikácie všetkých štyroch mobilných operátorov. Na svoje si prídu aj používatelia svetovo známej aplikácie X-Plore File Manager, ktorú tiež nájdu v AppGallery.

huawei-appky

Za zmienku stojí aj aplikácia Haka System+, ktorá pomáha v boji proti zlodejom automobilov. Vďaka aplikácii Eznamka si môžu používatelia Huawei smartfónov zakúpiť slovenskú diaľničnú známku.

Aplikácie neustále pribúdajú

Nechýbajú ani aplikácie slovenských mobilných operátorov a je tu aj slovenská navigácia Sygic, ktorá sa teší obľube po celom svete. Slovenských aplikácií sú v obchode Huawei AppGallery naozaj desiatky, ich kompletný zoznam nájdete v tomto článku.

Tento článok vznikol v spolupráci s Huawei.

27.11.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+