MojAndroid

Technologický veľtrh CES 2018 je úspešne za nami a tech spoločnosť je v očakávaní ďalšej obrovskej udalosti – konferencie MWC v Barcelone (svetový mobilny kongres, pozn. red.).

Bolo zvykom, že spoločnosti Huawei a LG na tejto konferencii vždy predstavovali svoje vlajkové lode z rady smartfónov na aktuálny kalendárny rok. Tento rok však zrejme táto tradícia nebude dodržaná.

V Barcelone zrejme nemožno očakávať V30+α ani P20

Ich rozhodnutie je údajne spôsobené tým, že aj spoločnosť Samsung sa chystá predstaviť svoju novú vlajkovú loď – Galaxy S9 – čo určite spôsobí obrovský ošiaľ. Preto LG a Huawei zrejme zmenili svoju stratégiu. Ak je táto správa od spoločnosti ETNews naozaj vierohodná, na MWC teda nemožno očakávať dve pecky z dielní Huawei a LG.

Zástupcovia spoločnosti Samsung začiatkom januára potvrdili túto správu, že Galaxy S9 bude predstavený práve na MWC v Barcelone. A práve preto nechcú spoločnosti predstaviť svoje nadchádzajúce vlajkové lode v podobe P20 a V30+α.

Zo strany LG to nie je prekvapivý krok. Aj keď vraj spoločnosť disponuje veľkými finančnými prostriedkami za posledný štvrťrok 2017, ich mobilná divízia po finančnej stránke upadá. To viedlo Cho Seong-jin, CEO spoločnosti LG, k ukončeniu každoročného vydávania smartfónov. Namiesto toho vydá spoločnosť nový smartfón “vtedy, keď to bude potrebné”.  Hovorca spoločnosti potvrdil, že síce na MWC má byť predstavených niekoľko noviniek, V30+α tam neuvidíme.

Čo sa týka spoločnosti Huawei, svoju novinku zo série P v podobe P20 majú vydať podľa ich plánu až v druhom štvrťroku 2018, aj keď jeho predstavenie bolo tiež očakávané na MWC.

Zdroj: AndroidAuthority

24.1.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+