MojAndroid

V Japonsku aktuálne prebieha podujatie CP+, čo je najväčšie tamojšie podujatie zamerané na fotoaparáty. Sú to ale zahraničné spoločnosti, ktoré teraz informovali o netradičnom partnerstve. Čínsky výrobca smartfónov a iných zariadení Huawei sa spojil s legendárnou nemeckou spoločnosťou Leica v snahe zvýšiť kvalitu fotoaparátov na súčasných inteligentných telefónoch.

Podľa prehlásenia ide o dôležité partnerstvo, ktoré zdieľa ambície oboch výrobcov vytvoriť skutočne kvalitné fotoaparáty pre smartfóny. Spoločnosť Leica je známa luxusom a kvalitou a tieto prvky by mali byť prenesené aj do fotoaparátov na smartfónoch Huawei. Leica pritom už v minulosti spolupracovala so spoločnosťou Panasonic, čo dokazuje napríklad aj fotoaparát s Androidom Panasonic Lumix DMC-CM10, ktorý si od nemeckej spoločnosti požičal objektív. Zatiaľ nie je známe, akú formu bude mať partnerstvo so spoločnosťou Huwei, no môžeme predpokladať, že tiež uvidíme nemecké objektívy a možno bude spoločnosť angažovaná aj priamo pri vývoji snímaču.

Uvidíme, ako sa spolupráca vyvinie a kedy uvidíme prvé výsledky tohto partnerstva. Je ale skvelé vidieť, že aj ďalší výrobcovia sa snažia zlepšiť fotoaparáty na našich smartfónoch, čo je stále oblasť, ktorá má veľa potenciálu zlepšovať sa.

Zdroj: The Verge

25.2.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+