MojAndroid

Už niekoľko mesiacov sme čakali, kedy Huawei predstaví nový čipset pre strednú triedu smartfónov. Kirin 659 bol predstavený už minulý rok a objavil sa hneď v niekoľko významnejších smartfónoch. Huawei sa rozhodol strednú triedu osviežiť vylepšených výkonom a novými funkciami, a tak predstavil mid-range čipset Kirin 710.

Náš tip
Huawei P20 Lite: Nové trendy prichádzajú aj do strednej triedy | RECENZIA

Vylepšenie všade, kde sa dá

Kirin 710 je prvým čipom od spoločnosti Huawei, ktorý je vyrobený 12 nm technológiou výroby. Znamená to, že v porovnaní s Kirin 659, ktorý je vyrábaný 16 nm technológiou, by malo dôjsť k výraznému zlepšeniu spotreby energie a dočkáme sa zároveň vyššieho výkonu. Ten má byť oproti staršiemu modelu obrovským zlepšením. Výkon jedného jadra je vyšší až o 75%, ako tomu bolo u Kirin 659, zatiaľ čo výkon viacerých jadier narástol o 68%. Nová čipová sada sa skladá zo štyroch Cortex-A73 jadier s frekvenciou 2,2 GHz a ďalších štyroch Cortex-A53 jadier pracujúcich na menšej 1,7 GHz frekvencii. O grafickú prácu sa stará grafika ARM Mali G5, o ktorej sa hovorí, že je 1,3-krát lepšia v oblasti výkonu ako GPU v Kirin 659. Navyše, ponúkne raz tak menšiu spotrebu energie. Čip podporuje LTE Cat. 12 a Cat. 13. Nechýba tiež duálne 4G VoLTE a podpora Dual-SIM.

Náš tip
Huawei P20 Lite vs. Huawei Mate 10 Lite | POROVNANIE

Dokonalejšie fotografie v strednej triede?

Vylepšenia nastali aj v oblasti tvorenia fotografií. Kirin 710 prinesie zlepšenie fotografií v zhoršených svetelných podmienkach a tiež rozpoznávanie scény. Podpora Face Unlock je už samozrejmosťou.

Náš tip
Honor 9 Lite: Šarmantný inovátor | RECENZIA

20.7.2018
Zdroj: gizmochina

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+