MojAndroid

Spoločnosť Huawei má dôvod na radosť. Po kritickom uznaní, ktoré si spoločnosť zaslúžila za posledných niekoľko vydarených smartfónov, sa dostavili aj vynikajúce hospodárske výsledky. Rok 2017 bol pre firmu veľmi úspešný, keď zaznamenala 15,7% zvýšenie tržieb na 92,5 miliardy dolárov, pričom zisk vzrástol až o 28,1 % na 7,3 miliardy dolárov.

Smartfónom sa darilo ešte viac

Ešte lepšie výsledky má pre nás najzaujímavejšia mobilná divízia spoločnosti Huawei Consumer Business Group, ktorá pod seba zahŕňa značky smartfónov Huawei a Honor. Príjmy tejto divízie stúpli medziročne o 31,9 % na 36,4 miliardy dolárov.

Úspech smartfónov Huawei a Honor sa pritom dostavil z viacerých segmentov, pričom svoju zásluhu tu majú aj vlajkové modely. Celkovo sa predalo až 20 miliónov kusov smartfónov Huawei P10 a Huawei Mate 9, ktoré boli po väčšinu roka vlajkovými modelmi výrobcu.

Zlepšilo sa aj povedomie o značke

Darilo sa ale aj ostatným radom – telefóny Huawei nova a smartfóny Honor zaujmú najmä mladších zákazníkov, kým dobré výsledky dosahujú aj dostupné rady Huawei G a Y. Aj vďaka tomu sa spoločnosti darí zlepšiť povedomie o značkách svojich smartfónov, ktoré stúplo globálne z 81 % v roku 2016 na 86 % v roku 2017. Na mimočínskych trhoch zaznamenala spoločnosť 100% nárast zvýšenia povedomia o značke.

Huawei tiež prekonal dôležitú hranicu 10 % celkového trhového podielu a aj 10 % podielu na trhu s vlajkovými loďami s cenou vyššou ako 500 USD. Spoločnosť sa koncom roka zamerala na zdokonaľovanie použitia umelej inteligencie v smartfónoch, pričom prvým takýmto modelom bol Huawei Mate 10 a Mate 10 Pro a spoločnosť na ne nadviazala novým radom Huawei P20. Výrobca tak má všetko pripravené k tomu, aby tento rok potvrdil pozíciu lídra na trhu so smartfónmi a nové vlajkové lode mu v tom pravdepodobne pomôžu.

10.4.2018
Zdroj: Tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+