MojAndroid

Ktorý výrobca sa niekedy nesnažil ohromiť svojich zákazníkov niečim novým, jedinečným a unikátnym. Spoločnosť Huawei, do ktorej spadá aj dcéra spoločnosť Honor, má po nedávnom prípade so zavádzaním pri fotke s modelom Huawei Nova 3 ďalšiu kauzu. Čo sa konkrétne stalo teraz?

Zameranie na benchmarky

Pre zmenu sa Huawei a jeho dcérska firma Honor rozhodli trošku prilepšiť v oblasti výkonu. Do svojich modelov pridali systém, ktorý automaticky rozpozná, či je práve na zariadení spustený test. V prípade, že zapnete benchmark, systém prestane ignorovať prehrievanie telefónu a procesor bude stále nastavený na čo najvyšší výkon, až dokým sa testovanie neskončí. Takýmto spôsobom je možné ovplyvniť výsledok benchmarku. Rozdiely sú citeľné najmä na modeli Honor Play, ktorý zaznamenal rozdielne “body” v benchamarkoch pri zapnutom, a vypnutom rozpoznávaní benchmarkov.

Čo na to výrobca?

“Robia to všetci, tak prečo by sme nemohli aj my?”, tvrdí Huawei o vzniknutej situácii. Takáto výhovorka je vcelku úsmevná, ale aj pravdivá. Známych je aj zopár ďalších prípadov od ostatných výrobcoch, ktorý sa pre tento krok ovplyvňovania tiež rozhodli. Je to ale zlé? Podstatou benchmarkov je predsa zistiť, aký je najvyšší možný výkon daného zariadenia. Benchmarky však úplne neovplyvňuje napríklad odladenosť systému. Smartfón môže predsa ukazovať v benchmarkových testoch státisíce bodov, nuž bez poriadneho odladenia to v praxi tak vôbec vyzerať nemusí. Navyše v reálnej situácii používateľ takýto výkon nikdy nedosiahne, lebo sa kvôli vysokej teplote procesora výkon obmedzí.

Na tento škandál spoločnosti môže mať každý vlastný názor. Myslíte si, že je to v poriadku, alebo by s tým mali výrobcovia prestať? Svoje názory nám napíšte dolu do diskusie!

Téme benchmarkov sme sa na webe venovali aj v minulosti a z ankety vyplynulo, že táto hodnota nie je rozhodujúci faktor pre čitateľov.

Ako sú pre vás dôležité výsledky zariadenia v benchmarku?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Ďalšie články k téme Huawei:

Náš tip
Huawei zavádzal – v reklame na Nova 3 použil fotografie zo zrkadlovky
Náš tip
Aktualizácia na EMUI 9 beta s Androidom 9.0 Pie je tu. Zatiaľ pre tieto zariadenia
Náš tip
Huawei Mate 20 sa objavil na IFA 2018 v Berlíne | DOHADY

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+