MojAndroid

Čínska spoločnosť Huawei si na 20. augusta prichystala pre svojich fanúšikov novinku. Posledné upútavky od spoločnosti naznačujú, že by malo ísť o zariadenie Honor 7i. Hoci z oficiálnych zdrojov o tomto zariadení zatiaľ nemáme prakticky žiadne informácie, Huawei v upútavke nepriamo naznačil, že zariadenie bude výnimočné svojou kamerou.

Hoci toto sú iba dohady, môžeme predpokladať, že Honor 7i je záhadným zariadením Huawei ATH-AL00, ktoré sa minulý týždeň objavilo v databáze čínskej certifikačnej spoločnosti TENAA. Toto zariadenie je výnimočné práve fotoaparátom. Ten je totiž vďaka špeciálnemu mechanizmu možné vysunúť tak, že mieri na prednú stranu telefónu a umožňuje zhotoviť fotografie selfie. Podobné možnosti sme už v minulosti videli od iných čínskych výrobcov, no podľa dostupných informácií by mal byť mechanizmus na Honor 7i jedinečný.
Huawei-teaser-for-Honor-7i-mentions-August-20th-event

Okrem toho máme o pripravovanom zariadení k dispozícii iba niekoľko uniknutých informácií. Tie naznačujú, že novinka ponúkne procesor Snapdragon 615 s ôsmymi jadrami v architektúre big.LITTLE s grafickým čipom Adreno 405. RAM by mala mať kapacitu 2 GB a prítomná by mala byť aj 16 GB vnútorná pamäť. Ďalšie dohady naznačujú, že k dispozícii by mohol byť aj model s 3 GB RAM a 32 GB vnútornej pamäte. Novinky by sa pritom mali predávať za 322 USD za slabšiu verziu a 403 USD za výkonnejší model.

Množstvo informácií o pripravovanom smartfóne nám ale stále chýba. Je tiež možné, že spojenie medzi modelom ATH-AL00 a očakávanou novinkou Honor 7i neexistuje, no to je nepravdepodobné. Pozitívnou správou je, že na predstavenie novinky a potvrdenie, resp. vyvrátenie týchto dohadov nebudeme musieť čakať veľmi dlho.

Zdroj: Huawei via PhoneArena

10.8.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+