MojAndroid

Majitelia Huawei hodiniek a príslušenstva určite vedia, že aplikácie, ktoré s týmito zariadeniami spolupracujú, sa už nenachádzajú v obchode Google Play. Dôvod je všetkým jasný, USA a Huawei sa nemajú radi. Po aktualizácii smartfónov na Android 13 to môže spôsobovať problémy s notifikáciami na hodinkách. Obávať sa nemusíte, existuje jednoduchý spôsob, ako to vyriešiť. Huawei o tom informoval prostredníctvom tlačovej správy.

Mohlo by vás zaujímať:

Android 13 totiž zaviedol nové pravidlá pre aplikácie tretích strán, čiže tie, ktoré neboli stiahnuté oficiálnou cestou z Google Play. Aplikáciu Huawei Zdravie si používatelia sťahujú z obchodu AppGallery, ktorý patrí Huawei. A práve tu nastáva problém. Vzťahujú sa na ňu nové pravidlá Googlu.

Huawei Watch D
Huawei Watch D | Zdroj: Filip Spevár

Kvôli tomu môžu majitelia smartfónov, ktoré už dostali aktualizáciu na Android 13, spozorovať problém pri zobrazovaní notifikácií v hodinkách. Problém sa môže prejaviť tak, že v aplikácii sa po kliknutí na Povoliť prístup k upozorneniam zobrazí chybová hláška: “Obmedzené nastavenie. V rámci ochrany zabezpečenia toto nastavenie nie je momentálne k dispozícii.”

Problém s notifikáciami na Huawei hodinkách a jeho rišenie

Majitelia smartfónov s operačným systémom Android 13 môžu s hodinkami od Huawei fungovať aj naďalej plnohodnotne. Riešenie problému zaberie len krátky čas a funguje. Postup je nasledovný:

  1. Vojdite do nastavení telefónu a prejdite na Aplikácie.
  2. Nájdite aplikáciu Huawei Zdravie (Huawei Health).
  3. Rozkliknite možnosti a povoľte obmedzené nastavenia.
  4. Následne overte či máte zapnuté povolenie pre zobrazovanie notifikácií v aplikácii.
  5. Otvorte nastavenia aplikácie Huawei Zdravie a povoľte prístup k upozorneniam.
  6. Hotovo.

Synchronizácia bude po tomto postupe plne funkčná a upozornenia na vašich smart hodinkách sa budú zobrazovať bez problémov.

Náš tip
Huawei tento rok predstaví skladacie smartfóny. Príde aj novinka zo série Pocket

24.2.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+