MojAndroid

Čínsky výrobca Huawei už 27. februára 2022 na udalosti MWC 2022 predstaví zaujímavé novinky. Čo konkrétne chystá, zatiaľ bližšie neprezradil, na Twitteri však používateľov láka na predstavenie takzvanej Huawei Smart Office. V súvislosti s týmto príspevkom vznikli špekulácie točiace sa okolo príchodu globálnej verzie operačného systému HarmonyOS. O novinke informoval portál Huawei Central.

Lepší Huawei ekosystém pre globálnych používateľov, na čele s HarmonyOS smartfónom

Grafika naznačuje to, že spoločnosť plánuje rozšíriť dostupnosť a funkčnosť svojho ekosystému aj globálne. Na plagáte môžeme vidieť sústavu niekoľkých planét, ktoré obiehajú okolo jednej, väčšej. Túto dominantnú planétu Huawei označuje ako Super Device, čo predstavuje zariadenie s operačným systémom HarmonyOS. K nemu sa následne pripoja všetky ostatné „planétky” z portfólia Huaweiu, napríklad bezdrôtové slúchadlá, tablety, notebooky či smart hodinky.

Huawei P50 Pro na slovensku
Huawei P50 Pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg

To vo fanúšikoch vzbudilo veľmi dôležitú otázku – dočkáme sa konečne globálnej verzie HarmonyOS? Huawei oficiálne nič nepotvrdil ani nevyvrátil. Taktiež zatiaľ nemáme viac indícii, no dostupné informácie naznačujú, že takýto krok je nepravdepodobný.

Spoločnosť v minulosti uviedla, že systém HarmonyOS nepripravila pre používateľov mimo Čínu. Namiesto toho pokračuje v aktualizovaní nadstavby EMUI, konkrétne na najnovšiu, 12. verziu. Vydaniu jej vlastného operačného systému pre globálny trh môžu brániť aj problémy s kompatibilitou niektorých aplikácií. Správy ohľadom EMUI 12 však naznačujú, že táto verzia nadstavby je založená na základoch HarmonyOS, no aj napriek tomu dokáže bez problémov spúšťať  aplikácie pre Android.

Náš tip
Huawei P50 Pro vs Google Pixel 6 Pro: Ktorý fotí podľa vás lepšie? Hlasujte

23.2.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+