MojAndroid

Spoločnosť Huawei chystá pre celý rad svojich smartfónov obrovskú aktualizáciu. Nedávno predstavená funkcia GPU Turbo má vyžmýkať zo súčasných procesorov maximum pri dosiahnutí ešte lepšej efektivity a znížení spotreby batérie. Huawei uvádza 60% zvýšenie grafického výkonu pri 30% znížení náročnosti na batériu, čo sú skutočne zaujímavé čísla. Tento update bude postupne uvoľňovaný na celý rad novších, ale aj starších zariadení Huawei.

Najskôr Mate 10, potom P20

Zaujímavé je, že ako prvé ho nedostanú modely aktuálnej vlajkovej série P20. Práve naopak, tešiť sa môžu majitelia smartfónov radu Mate 10, a teda aj u nás predávaného modelu Huawei Mate 10 Pro. Ten by mal dostať aktualizáciu s podporou pre GPU Turbo už koncom júna. Spolu s ním bude v prvej vlne a smartfón Honor View 10.

Následne v júli prídu na rad smartfóny série P20, exkluzívny model Mate RS Porsche Design, Honor 10, Nova 2s a aj tablety série MediaPad M5. Nasledovať budú novšie aj staršie zariadenia rôznych línií, pričom väčšina súčasných smartfónov by mala byť aktualizovaná do konca tohto roka. Tu je kompletný zoznam:

 1. Jún – Mate 10 séria, Honor V10
 2. Júl – P20 séria, Mate RS Porsche Design, Nova 2s, Honor 10, MediaPad M5
 3. August – Nova 3e, Enjoy 8 Plus, Enjoy 7S, Maimang 6, Honor 9 Lite, Honor Play 7X
 4. September – Mate 9 séria
 5. Október – P10 Series, Honor 9, Honor V9
 6. November –  Ostatné aktuálne modely Huawei, ktoré nie sú zahrnuté vyššie.

Rad Mate 10 dostane aj ďalšie atraktívne novinky

Čínsky gigant sa ale špecificky zmieňoval aj o svojom poslednom modeli z radu Mate. Huawei Mate 10 Pro a Mate 10 dostanú aj ďalšie atraktívne aktualizácie. Približne v polovici júla totiž telefón získa veľký update s prostredím EMUI 8.1 a funkciami z nového radu P20. Chýbať tu nebude ani podpora nahrávania super-spomaleného 960 fps videa. Predpokladať môžeme aj príchod novej aplikácie fotoaparátu, kde bude možné vypnúť vplyv umelej inteligencie na fotky. Majitelia smartfónu tiež dúfajú, že táto aktualizácia konečne odstráni bug, ktorý znefunkčňuje spustenie Google Asistenta zo stavu vypnutej obrazovky. Tento neduh trápi telefón už dlho a ani napriek viacerým aktualizáciám v poslednej dobe nebol zatiaľ odstránený.

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
13.6.2018
Zdroj: IThome via GizmoChina
 • Feri

  No ale k tejto téme by som mal ešte jednu otázočku
  Ako je to vlastne s modelom Huawei Mate 10 LITE ktorý pokiaľ viem má stále oficiálne len Android 7.0 a EMUI 5.1.
  Dá sa očakávať sľubovaná aktualizácia na OREO?? Alebo sa tento model jednoducho vynechá??

  • Peter Kmec

   Aktualizácia bude. Ale keďže sa jedná o mid-range model, tak nebude tak rýchlo. Beta testovanie prebieha už nejaký ten týždeň, takže dá sa povedať, že už je na ceste. Len či to bude cesta pomalá alebo rýchla ti nikto nepovie. Po skúsenostiach s Mate 10 PRO a mojim súčasným P20 PRO sa ľahko môže stať, že aj keď aktualizácia už bude hotová, tak na CZ/SK sa tak ľahko dostať nemusí ak v nej nájdu nejaké chyby…
   Každopádne by som ti odporučil navštíviť fórum na huafan.cz, konkrétne sekciu tvojho modelu, kde sa o ňom dočítaš takmer asi všetko ;)

+