MojAndroid

Huawei práve predstavil nové dostupné slúchadlá s cenovkou do 100 €. Ide o Huawei FreeBuds 4i, ktoré sú nasledovníkom minuloročných FreeBuds 3i. Zdrojom je tlačová správa od Huawei.

Huawei FreeBuds 4i
Huawei FreeBuds 4i | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Huawei FreeBuds 3i

Huawei FreeBuds 4i – vajíčkové slúchadlá

Dizajn krabičky totiž pripomína vajíčko – v porovnaní so skutočným vajíčkom veľkosti M majú podobný tvar aj rozmer. Tento dizajn je však geniálny – padnú vám dokonale do ruky a dobre sa držia. Navyše tento tvar umožnil Huaweiu dostať do kompaktného puzdra až 215 mAh batériu, ktorá dokáže nabiť slúchadlá takmer trikrát.

Slúchadlá majú navyše tri farby – Karbónová čierna, Keramická biela a Červená edícia.

V hlavnej roli ANC

Väčšina slúchadiel v cenovej relácii do 100 € neponúka ANC a spolieha sa len na fyzický dizajn, teda na pasívne potláčanie hluku. Huawei FreeBuds 4i používajú algoritmy, ktoré vytvárajú inverzné zvukové vlny, ktorých úlohou je potlačiť šum z okolia. Vďaka tomu zažijete pohlcujúci zážitok z počúvania svojich obľúbených piesní.

Huawei FreeBuds 4i
Huawei FreeBuds 4i | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Nemusíte sa úplne odizolovať od vonkajšieho sveta s režimom Pozornosti

Je to klasický Ambientý režim, ktorý umožňuje zosilniť zvuky okolia. Huawei tomu dal svoj vlastný a zvláštny názov. Spustíte ho podržaním vrchnej časti slúchadla FreeBuds 4i a navyše je toto ovládanie veľmi intuitívne. Vďaka nemu totiž dokážete prepínať medzi troma režimami – Pozornosť, Potláčanie hluku okolia a Vypnuté. Práve režim Pozornosti vám umožní komunikovať s ľuďmi naokolo.

Tlmenie hluku vďaka duálnemu mikrofónu

FreeBuds 4i využívajú niekoľko technológií, ktoré im spolu s inverznými zvukovými vlnami umožňujú vhodné zaznamenávanie zvukov okolia. Slúchadlá majú navyše unikátny vetru-vzdorný dizajn, ktorý vám taktiež pomôže tlmiť šum okolia. Táto technológia vám pomôže aj pri vykonávaní hovorov – zníži totiž hluk okolia, aby ste sa vy, aj druhá strana dobre dohovorili.

Huawei Freebuds 4i
Huawei FreeBuds 4i | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Rýchle nabíjanie a dlhá výdrž

Slúchadlá Huawei FreeBuds 4i vám ponúknu až 22 hodín počúvania hudby. Na jedno nabitie ide o až o 10 hodín hudby, čo je úžasné na túto cenovú reláciu. Ak nemáte čas, tak stačí vložiť slúchadlá len na 10 minút a už vám ponúknu 4 hodiny zábavy.

Špecifikácie

Rozmery a hmotnosť 37,5 x 23,9 x 21 mm, 5,5 g (slúchadlo) 48 x 61,8 x 27,5 mm, 36,5 g (nabíjacie puzdro)
Reproduktor 10 mm membrána
Mikrofóny 2 mikrofóny (1 pre hovory a druhý pre ANC)
Kapacita batérie 55 mAh (slúchadlo) 215 mAh (nabíjacie puzdro)
Doba prehrávania 7,5 hodín s ANC

10 hodín bez ANC

Nabíjanie 10 min. rýchleho nabíjania slúchadiel = 4 hod. prehrávania, nabíjanie krabičky trvá 1,5 hod.
Konektivita Bluetooth 5.2 Kodeky: AAC, SBC
Vodoodolnosť nie

Konkurencia

Tá sa v tejto oblasti hľadá ťažko, ak chceme napríklad aj ANC. Skvelou a možno aj lepšou konkurenciou v oblasti kvality prehrávania zvuku je Samsung Galaxy Buds+. Tie majú odlišný dizajn, avšak ponúkajú kvalitnejší zvuk, kvalitnejšiu aplikáciu s viacerými možnosťami nastavenia a o niečo dlhšiu výdrž na jedno nabitie – okolo 11 hodín.

Samsung Galaxy Buds+ krabicka sluchadla
Samsung Galaxy Buds+ | Zdroj: Miroslav Schwamberg

29.3.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+