MojAndroid

Huawei je dôverne známy svojou nadstavbou EMUI, ktorá poriadne zakrýva čistú podobu Androidu, na druhú stranu však pridáva hŕstku užitočných funkcií. Verzia EMUI 9 používateľom poriadne odoberie možnosť o prispôsobenie telefónu. Nie len to, že na Huawei či Honor zariadeniach už nikdy nespravíte root, ale od EMUI 9 s najväčšou pravdepodobnosťou už nikdy nepoužijete svoj obľúbený alternatívny launcher.

Údajne pre dobro používateľov

Korene týchto informácií pochádzajú priamo z oficiálnych fór tohto výrobcu. Huawei už dávnejšie zvykol v EMUI naznačovať, že používanie alternatívnych launcherov môže spôsobovať problémy a bezpečnostné hrozby. Z časti niečo na tom aj bude, nuž veľkej skupine ľudí sa predvolený launcher v nadstavbe od Huawei nepáči a ihneď siahnu po inom z Obchodu Play. Huawei chce tak zaručiť dokonalý chod systému s ich vlastným launcherom a vyhnúť sa tak sťažnostiam používateľov, ktorí majú problémy s tými alternatívnymi. Podľa nášho skromného názoru sa jedná o priveľký zásah do slobody používateľa smartfónu, pretože je to práve jeho rozhodnutie, či na telefón si nainštaluje alternatívny launcher s rizikom, že nie všetko musí fungovať správne, alebo ostane na tom predvolenom.

Pre mnohých to môže byť rozhodujúcim faktorom pri výbere smartfónu, pretože Android je predovšetkým známy svojimi možnosťami prispôsobenia, či možnosťou spraviť na zariadení root. Custom launcher je bez pochyby jedným z najzákladnejších bodov, ako si prispôsobiť Android. Pokiaľ by na hociktorom Android zariadení bol obmedzený spôsob spraviť root či nainštalovať iný launcher, poriadne by sme zauvažovali, či takýto smartfón chceme.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Ďalšie články k téme Huawei:

Náš tip
Huawei chce vyriešiť chladenie smartfónov grafénom
Náš tip
V Poľsku bol zatknutý riaditeľ pobočky Huawei a zamestnanec operátora, sú podozriví zo špionáže
Náš tip
Huawei Mate 20 Pro: Neprekonateľná výdrž a rýchlosť nabíjania
17.1.2019
Zdroj: techbyte.sk

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+