MojAndroid

Od predstavenia systému Android 9.0 Pie ubehol už nejaký ten týždeň a postupne zisťujeme, ako vážne to myslia výrobcovia s aktualizáciou svojich zariadení. Spoločnosť Huawei teraz posunula očakávania svojich zákazníkov na novú úroveň, keď predstavila beta verzia systému EMUI 9, ktorý je postavený práve na novom Androide Pie. Systém je možné testovať už teraz, no má to háčik.

Zmeny v dizajne aj funkciách

Tak, ako Android 9.0 Pie nie je veľkým vizuálnym updateom oproti verzii 8.x, tak ani EMUI 9 neponúka veľa dizajnových zmien oproti systému EMUI 8. Mnohí používatelia však privítajú menšie množstvo rôznych zoznamov s nastaveniami a jednoduchšiu navigáciu v systéme. Tú má zabezpečiť aj nový spôsob navigácie s gestami, ktoré si ale Huawei prispôsobil podľa seba a zrejme tak nepôjde o kópiu ovládania zo smartfónov Google Pixel.

Okrem toho, výrobca si prispôsobil aj šikovnú funkciu Digital Wellbeing, ktorá ukazuje čas strávený v jednotlivých aplikáciách a umožňuje napríklad obmedzovať používanie zábavných titulov a iných rozptýlení. Huawei do tejto funkcie pridal aj nástroje pre kontrolu používania smartfónov deťmi, čo určite ocenia rodičia.

Okrem toho sa používatelia môžu tešiť na ďalšie drobnosti a zmeny v systéme, ako aj na vylepšený výkon vďaka GPU Turbo 2.0. Aktualizácia, ktorá sa začala na súčasné modely Huawei a Honor šíriť iba pred nedávnom, by tak mala v novej verzii systému priniesť ešte vyšší grafický výkon. Samozrejme, konkrétne výsledky budú zrejme známe až s príchodom stabilnej verzie novej aktualizácie.

Testovanie s obmedzenou kapacitou

Ak sa vám na ňu nechce čakať, máte možnosť systém otestovať už teraz. Platí to v prípade, že máte jedno z týchto zariadení, pre ktoré je beta update k dispozícii:

Majitelia týchto zariadení môžu navštíviť stránku Friendly User Test, kde je možné pridať sa do beta testovania. Podľa dostupných informácií je však k dispozícii iba 100 miest pre každú zo zapojených krajín, a tak je možné, že sa do testovania tak ľahko nezapojíte.

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+