MojAndroid

Spoločnosť Huawei predstavila na výstave MWC 2017 svoje nové vlajkové lode Huawei P10 a P10 Plus. Spolu s nimi majú prísť aj softvérové novinky v podobe aktualizovanej nadstavby EMUI 5.1. Aktualizácia by mala priniesť viacero dizajnových ale aj funkčných noviniek pre používateľov Huawei smartfónov.

Prvou z nich je funkcia, ktorú Huawei nazýva “Ultra Memory.” V praxi sa jedná o nový algoritmus pre správu pamäte RAM vo vašom zariadení. Ide o funkciu podobnú tej systémovej, jej hlavnou úlohou je koordinovať aplikácie na základe používania a využívania RAM. Podľa špeciálneho algoritmu určuje, ktoré aplikácie udržiavať v pamäti častejšie a ktoré nie. Detaily algoritmu nie sú známe a nepredpokladá sa, že ich Huawei zverejní.

Náš tip
Huawei P10 a P10 Plus: Špičkový dizajn aj fotoaparát | MWC 2017!

Ďalšou novinkou je “Ultra Response.” Funkcia má vylepšiť dotykové ovládanie smartfónu. Nový ovládač zlepšuje nielen latenciu dotyku, ale pridáva tiež podporu pre prediktívne sledovanie prstov. Podobnú funkciu prináša samotný Android 7.1, avšak momentálne nie je známe, či nové EMUI 5.1 priamo súvisia aj s aktualizáciou na verziu Android 7.1 Nougat.

Huawei P10 1

Zmenou je tiež možnosť využitia hardvérového tlačidla domov (ktorého súčasťou je čítačka odtlačkov prstov) pre navigačné funkcie. Krátkym stlačením bude možné aktivovať krok späť, dlhým podržaním návrat domov a pre “swipe” gesto bude priradená úloha zobrazenia spustených nedávnych úloh. Používateľ tak odstráni softvérové tlačidlá a bude vedieť využiť celú plochu displeja pre zobrazenie obsahu. Táto novinka neplatí pre niektoré modely ako napr. Huawei Mate 9 práve kvôli absencii hardvérového tlačidla pod displejom.

Náš tip
Huawei P10 Lite: Poznáme detaily a cenu zariadenia

Aktualizácie sa tiež dočkajú niektoré systémové aplikácie. Galéria fotografií ponúkne triedenie vašich fotografií podľa miest či osôb na nich. Táto funkcia s názvom “Highlights” prebehne automaticky počas toho, ako smartfón nepoužívate. Systémový kalendár sa takisto dočká nového prispôsobenia. Ide konkrétne o nové možnosti zdieľania obsahu a vašich udalostí.

Zdroj: xda-developers

2.3.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+