MojAndroid

Kauza Huawei a USA je stále čerstvá. Americké spoločnosti pomaly rušia spoluprácu s čínskym gigantom. Majú zákaz s Huaweiom obchodovať. Huawei tak postupne prichádza o výhody spolupráce s Googlom, ale aj inými strategickými partnermi. Nové zariadenia nedostali certifikáciu, takže predávať sa zatiaľ nemôžu. Najviac to postihlo zaujímavý Honor 20 Pro so skvelým fotoaparátom. Jeho štart predaja je odložený na neurčito.

Server GSMarena.com sa svojich čitateľov opýtal jednoduchú otázku, a to či po tom všetkom stále dôverujú značke Huawei. Z výsledkov prieskumu, kde doteraz hlasovalo vyše 15 tisíc čitateľov vyplýva, že 29 percent používateľov smartfónov Huawei zvažuje výmenu. 55 percent si myslí, že problém sa vyrieši a nie je dôvod obávať sa. 15 percent odpovedajúcich si zase plánuje kúpiť nový Huawei, pretože očakáva rapídny pokles cien.

Žaloba bola podaná pred niekoľkými dňami

Zaradenie Huaweiu na čiernu listinu od USA považuje čínska spoločnosť za nelegálne. Podľa Huaweiu porušila americká vláda ústavu vyzýva, aby boli predložené dôkazy.

“Toto rozhodnutie USA poškodí hlavne našich zákazníkov v 170 krajinách po celom svete.” Hovorí Song Liuping, riaditeľ právneho oddelenia čínskej spoločnosti. “Americká vláda tým tiež poškodí viac, ako 1200 amerických spoločností, čo bude mať vplyv na desaťtisíce pracovných pozícií v USA.”

Žaloba bola podaná krátko predtým, ako bol podpísaný zákaz obchodovania amerických firiem so spoločnosťou Huawei. Už predtým bola situácia napätá a objavovali sa správy o tom, ako Huawei “špehuje” a dodáva informácie čínskej vláde.

Ako ste na tom vy? Veríte Huaweiu? Zbavíte sa svojho Huawei smartfónu alebo si ho necháte?

Aký je váš vzťah k smartfónom od Huawei?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

30.5.2019
Zdroj: gsmarena.com, bbc.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+