MojAndroid

Používatelia smartfónov od spoločnosti Huawei prišli kvôli sankciám zo strany americkej vlády o viacero užitočných funkcií, vrátane možnosti platiť bezkontaktne pomocou mobilu. Huawei si však v spolupráci so spoločnosťou Curve pripravil riešenie, ktoré bezkontaktné platby povolí na všetkých smartfónoch výrobcu aj bez Google služieb.

Bezkontaktné platby na Huawei zariadeniach umožní služba Curve Pay

Bezkontaktné platby bude zastrešovať služba Curve Pay, ktorá funguje na rovnakom princípe, ako platobný systém Google Pay. Proces registrácie a spojazdnenie aplikácie nie je zložitý. Stačí si do zariadenia nainštalovať aplikáciu služby z obchodu Huawei AppGallery a pridať do nej svoje platobné karty. Následne už môžete bezkontaktne platiť vo všetkých termináloch s podporou NFC platieb a Mastercard kariet. Služba navyše ponúka cashback okolo 1 % z výšky transakcie.

Huawei Curve Pay AppGallery
Foto: appgallery.huawei.com

Do aplikácie Curve Pay je taktiež možné pridať vernostné karty, no zatiaľ nie je jasné, či spoločnosť plánuje pridať podporu aj pre obchody pôsobiace na Slovensku.

Podporované budú všetky zariadenia výrobcu s podporou technológie NFC, s výnimkou rootnutých zariadení. Smartfón takisto bude musieť byť zabezpečený pomocou biometrie, hesla, PIN kódu alebo vzoru. Služba je momentálne dostupná len vo vybraných krajinách, no čoskoro príde aj na Slovensko.

Huawei P40 Pro fotoaparat
Huawei P40 Pro | Foto: Redakcia

{{shop_name}} od {{product_price}}

Spoločnosť bola doposiaľ známa vďaka obľúbenej Curve karte

Britská spoločnosť Curve pôsobí na trhu už dlhšie, konkrétne s Curve kartou. Nejde o klasickú platobnú kartu, ale o kartu, ktorá pomocou mobilnej aplikácie spojí všetky vaše existujúce platobné karty dokopy. Následne si v aplikácii budete môcť nastaviť, pomocou ktorej karty chcete zaplatiť, aj keď reálne v peňaženke budete mať len jednu platobnú kartu.

Náš tip
Huawei odhalil množstvo podozrivých aplikácií v AppGallery

8.10.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+