MojAndroid

Spoločnosť Huawei predstavila svoje prvé hodinky iba pred pár týždňami na konferencii MWC 2015 v Barcelone. Napriek tomu, že ide o prvý model od tohto výrobcu so systémom Android Wear, hodinky si zatiaľ zaslúžili veľa pochvalných uznaní. Sú vyrobené z kvalitných materiálov, ponúkajú kruhový dizajn a napriek prvotným obavám nebudú oveľa drahšie, ako konkurenčné riešenia. Spoločnosť Huawei použila vo svojom modeli overený operačný systém, ktorý ponúka väčšina konkurenčných riešení, no podľa najnovších informácií nie je výrobca spokojný s tým, že si nemôže systém prispôsobiť tak, ako je to v prípade klasického Androidu.

Náš tip
Všetko o Huawei Watch

Huawei Watch-13Vo svete smartfónov a tabletov je Huawei známy tým, že tu používa naozaj veľmi výraznú grafickú a funkčnú nadstavbu EMUI. Tá výrazne mení vzhľad a aj niektoré funkcie čistého Androidu a teraz sa zdá, že by výrobca chcel ponúknuť podobné možnosti aj na svojich nositeľných zariadeniach. Viceprezident spoločnosti Yang Yong poznamenal, že takéto obmedzenia zo strany Google môžu mať negatívny dopad na celú platformu. Podľa neho by totiž mali byť tieto zariadenia minimálne rovnako prispôsobiteľné, ako klasické smartfóny a tablety, keďže je predpoklad, že inteligentné hodinky budeme mať pri sebe ešte častejšie. Z toho vyplýva, že by sme si takéto zariadenie zrejme chceli prispôsobiť výraznejšie, ako grafickými podobami hodín (tzv. watch faces), ktoré sú teraz prakticky jediným možným nástrojom prispôsobenia. Uvidíme, ako na tieto žiadosti odpovie Google, no je celkom možné, že už ďalšia generácia inteligentných hodiniek so systémom Android Wear ponúkne také isté nadstavby výrobcov, aké poznáme z telefónov a tabletov.

Zdroj: Trusted Review via pocketnow

19.3.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+