MojAndroid

Spoločnosť Huawei predstavila v Barcelone svoje mobilné 4G LTE WiFi zariadenie s názvom CarFi. Po vložení SIM karty sa vďaka nemu premení vaše auto na hotspot na kolesách s rýchlosťou downloadu do 150 Mb/s. CarFi sa zapojí do 12V zástrčky v interiéri auta, a potom stačí podržať tlačidlo ON. Druhou možnosťou je však i riadenie na diaľku pomocou aplikácie. Tá je dostupná nielen na platforme Androidu, ale aj pre iOS. CarFi je kompatibilné s väčšinou automobilov so spomínanou 12V zástrčkou.

Zariadenie podporuje pripojenie až 10 mobilných zariadení naraz, no v prípade, že v okolí nedetekuje žiadne WiFi chtivé zariadenie, automaticky sa vypína. Neobsahuje vlastnú batériu, čoho cieľom je poistiť sa proti prehriatiu v horúcich prostrediach. Okrem toho obsahuje aj vstavanú funkciu samoregulačnej teplotnej ochrany, ktorá sa stará o znižovanie teploty zariadenia (ak je to potrebné). Keďže však bráni prístupu k energii na dobitie vášho mobilného zariadenia, je tu možnosť prepojiť ho s ním pomocou USB kábla.

WiFi pripojenie v aute sa stáva postupným trendom a jeho výhody sú napríklad vo využívaní asistencie pri parkovaní, máte prístup k informáciám o aktuálnych stavoch na cestách, ale využiť ho môžete aj pri diagnostike vášho vozidla či pri náhlej potrebe záchrannej služby.

CarFi je tu v troch farebných prevedeniach v podaní čiernej, červenej a drevenom looku. Vyrobený je z precíznych materiálov v podobe uhlíkových vláken či upraveného dreva.

Zdroj: Tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+