MojAndroid

Spoločnosť Huawei čelí v USA aj EU obvineniam z možného poskytovania dát používateľov čínskej vláde. Kritici Huawei sa opierajú o čínske zákony, ktoré to čínskym výrobcom prikazujú a fanúšikovia Huawei za tým vidia konkurenčný boj amerických spoločností proti čínskym vrátane zákaziek na 5G technológiu. Huawei má tiež už k dispozícii svoj vlastný 5G modem pre smartfóny s označením Balong 5000. Ešte pred nedávnom čínska spoločnosť tvrdila, že nemá záujem o jeho poskytovanie iným spoločnostiam a že ho uvidíme iba v jej zariadeniach podobne ako jej procesory Kirin. Teraz sa ale zdá, že zmenila názor.

Spoločnosť teraz tvrdí, že by svoj 5G modem poskytla, ale len americkej spoločnosti Apple. Toto gesto môže súvisieť aj so spomínanou kauzou a Huawei si týmto krokom chce zlepšiť obraz na americkej pôde. Apple využíva spoločnosť Intel, ktorá by mala v druhej polovici roku začať vyrábať 5G modem XMM 8160. Podľa najnovších tvrdení, ale Apple stratil dôveru v Intel kvôli jeho nedodržiavaniu termínov. To by mohol využiť práve Huawei, ktorého 5G modem Balong 5000 podporuje obidva typy 5G sietí (mmWave a sub-6GHz) a je plne kompatibilný aj s LTE, 3G aj 2G sieťami.

Náš tip
Huawei P30 Pro vs Mate 20 Pro vs P20 Pro: Čo sa zmenilo a aké sú rozdiely? | POROVNANIE
11.4.2019
Zdroj: GizmoChina

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+