MojAndroid

Huawei dnes predstavil dva nové fitness náramky, ktoré sa stanú konkurenciou pre FitBit. K základným funkciám už klasicky patrí meranie tepu srdca, krokov, vzdialenosti a rýchlosti, avšak Huawei zašiel ďalej a pridal nové užitočné funkcie.

Meranie spotreby kyslíku

Jednou z takýchto noviniek je meranie VO2 Max. Táto funkcia pomôže športovcovi zistiť, koľko kyslíka dokáže jeho telo vstrebať, preniesť do svalov a využiť ako energiu. Technológie pre meranie VO2 Max majú presnosť až 95 % a ponúkajú ju obidva náramky.

Ďalšou spoločnou funkciou je Training Effect, ktorý zmeria efekt vášho tréningu a vypočíta čas na oddych predtým, ako znovu navštívite posilňovňu. Okrem toho tieto fitness náramky dokážu vydržať až 5 atmosfér tlaku vody, takže ich kľudne môžete používať v sprche alebo pri skákaní do vody.

Pro ponúkne aj GPS

Huawei Band 2 Pro navyše ponúka TrueSleep virtuálnu spánkovú hygienu a merač dychu s GPS senzorom a Runnig Coach od Huawei. Náramky je možné aj spárovať s vašim smartfónom, potom budú fungovať ako asistent, ktorý môžete použiť na budík alebo zobrazenie notifikácií a správ. V súčasnosti nie sú známe ceny ani dátum predstavenia oboch fitness náramkov Huawei Band 2 a Band 2 Pro.

Zdroj: PhoneArena

18.7.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+