MojAndroid

IEEE (Institute of Electrical and Electronics Engineers) je organizácia, do ktorej majú prístup inžinieri z celého sveta a zaoberá sa elektronikou a elektrotechnikou. Spolupracuje s technikmi a vedcami z celého sveta, aby pomohli pokrokovým technológiám. V rámci IEEE má Huawei tiež svoje zastúpenie a pracuje tam viacero zamestnancov čínskej spoločnosti. Tým bol v poslednom čase odoprený prístup k dôležitým dokumentom organizácie. Pred zverejnením dokumentov ich už zamestnanci Huaweiu nesmú kontrolovať.

"Už ďalej nemôžeme použiť našich kolegov z Huawei ako recenzentov alebo redaktorov pre proces vzájomného hodnotenia našich dokumentov. Keby sme v tom pokračovali, mohlo by to mať vážne právne následky."

Zostať v redakčných radách môžu, no dokumenty upravovať nemôžu

IEEE ďalej hovorí, že zamestnanci Huawei môžu aj naďalej zostať vo svojich redakčných radách, avšak nemôžu spracovávať žiadne papiere - až do doby, kým USA neodstráni svoj zákaz.

K tejto situácii sa vyjadril profesor Haixia Zhang z pekingskej univerzity, ktorý bol dlhoročným členom IEEE a teraz rezignoval:

"Ako dlhoročný člen a priateľ IEEE som naozaj šokovaný, keď počujem, že aj IEEE je zapojená do kauzy Huawei a USA. Toto smerovanie je ďaleko za základnou líniou vedy a techniky, ktorú nasledujem celú moju profesionálnu kariéru. Ako profesor to neakceptujem. Z tohto dôvodu som sa rozhodol opustiť IEEE až dovtedy, kým sa jedného dňa nevráti k spoločnej profesionálnej integrite."

Ban USA príde oficiálne do platnosti 19. augusta. Uvidíme, ako sa situácia dovtedy vyvinie a ak zákaz naozaj nadobudne platnosť, ako sa s tým vysporiada samotná spoločnosť Huawei.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

Jedna odpoveď na “Zamestnanci Huawei už nemôžu upravovať dokumenty v organizácii IEEE”

  1. To ako sa s tým vyrovná spoločnosť Huawei ukáže blízka budúcnosť. A aj americké spoločnosti naviazané na ňu, lebo embargo nezasiahne len Čínu, ako by si Amerika priala. Ich (počínajúc Applom) to bude bolieť viac, len to budú mať viac rozložené. I keď sa o čínsku spoločnosť až tak nebojím, pretože samotná Čína je dosť veľký trh a v Číne ešte funguje niečo ako spolupatričnosť. Skôr mám obavy o Európu, Afriku a ostatné kontinenty a štáty ktoré nepatria do tých niekoľkých desiatok hviezdičiek na americkej vlajke. Američania sa rozhodnú zničiť Huawei, lebo zosadil z trónu ich Apple, čo sa stane keď im bude prekážať nejaký slovenský, nemecký, belgický, fínsky, alebo hocijaký iný podnik prepojený s našou ekonomikou??? Obrátime sa sami proti sebe? Len preto že Amerika si to žiada???

Pridaj komentár

+