MojAndroid

Spoločnosť Huawei nedávno predstavila Huawei Ascend P6, ktorý sa vyznačuje najmä výborným konštrukčným a dizajnovým riešením, pričom ponúka telo o hrúbke iba 6,18 mm. V útrobách najtenšieho zariadenia na trhu sa nachádza štvorjadrový 1.5GHz K3V2 procesor z vlastnej produkcie spoločnosti, ktorý ponúka dostatočný výkon aj pre náročnejších používateľov. Huawei sa rozhodol predviesť telefón trocha netradičným spôsobom, vyriešením známej Rubikovej kocky. Na videu môžete vidieť inžiniera spoločnosti ARM, Davida Gildaya, ktorý pomáhal zostrojiť Lego Mindstorms robota poháňaného smartfónom Ascend P6.

Gilday vo videu vysvetľuje ako celý proces funguje. Zadný fotoaparát najskôr zosníma každú stranu Rubikovej kocky a smartfón sa potom snaží nájsť najrýchlejšie riešenie pomocou zostaveného algoritmu. David vysvetľuje, že tento proces využíva všetky 4 jadrá procesora ako aj 2 GB  dostupnej pamäte RAM. Komunikácia medzi robotom a smartfónom je zabezpečená prostredníctvom Bluetooth.

Náš tip
Huawei Ascend P6 oficiálne predstavený, ponúkne 6,2 mm telo

Zdroj: phonearena

22.6.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+