MojAndroid

Huawei tento rok na výstave IFA v Berlíne predstavil nový smartfón, ktorý rozšíril portfólio spoločnosti o tabletofón s uhlopriečkou displeja 6 palcov. Nový Ascend Mate 7 je priamym konkurentom dobre vybaveného Lenova Vibe Z2 Pro, s ktorým zdieľa aj rovnakú veľkosť displeja. Huawei v novom modeli zaujme kvalitne spracovanou konštrukciou vyrobenou z hliníka, 8-jadrovým procesorom vlastnej výroby, ale aj čítačkou odtlačkov prstov, ktorá bola použitá aj v novom iPhone 6. Pri pohľade na papierové špecifikácie ide nepochybne o veľmi dobre vybavené zariadenie, ktoré sa však bude musieť vysporiadať s nekompromisnou konkurenciou.

Rozbaľujeme

Ascend Mate 7 prichádza v elegantnom čiernom balení, ktoré obsahuje to najnevyhnutnejšie. Nájdete tu niekoľko brožúrok, ako aj 2-ampérovú microUSB nabíjačku v bielom prevedení. Inak sa tu nachádza už len pomôcka na výber micro SIM a handsfree slúchadlá. Ide však len o klasické “pecky”, ktoré vás pri počúvaní hudby určite nijako nenadchnú a sú vhodné nanajvýš pre nenáročného poslucháča alebo na telefonovanie.

Konštrukcia: Na veľkosti záleží

Huawei Ascend Mate 7 sa svojou veľkosťou radí medzi zariadenia Galaxy Note 4, Sony Xperia Ultra, či nový Lenovo Vibe Z2 Pro. Disponuje totižto displejom s uhlopriečkou 6 palcov, ktorá sa rozprestiera až na 83% plochy prednej strany. Aj vďaka tomu je rámik okolo displeja veľmi tenký, čo umožnilo rozmery stlačiť na hodnoty 157 x 81 x 7,9 mm. Tie sú mimochodom takmer navlas rovnaké ako pri Lenove Vibe Z2 Pro  a až na hrúbku len o niečo väčšie ako pri Samsungu Galaxy Note 4 s menším 5,7 palcovým displejom. Huawei teda odviedol výbornú prácu pri minimalizovaní rozmerov, čo sa však nedá povedať už o hmotnosti, ktorá je spomedzi spomínaných zariadení najväčšia. Telo s hmotnosťou 185 gramov v ruke už zaručene budete cítiť a to najmä v prípade, ak prechádzate z menšieho a ľahšieho mobilného zariadenia.

Huawei Ascend Mate 7-1

Telo zariadenia je celé vyrobené z hliníka, ktorý podľa zakúpeného modelu môže byť v striebornom alebo sivom prevedení. Konštrukcia je dovedená ku skutočnej dokonalosti. Všetko presne lícuje a dolieha, čo určite oceníte pri každodennom používaní. Ascend Mate 7 na mňa pôsobil skutočne robustným a odolným dojmom, mal som pocit, že aj keby spadol na zem, tak sa mu nič nestane (túto možnosť som ale samozrejme z pochopiteľných dôvodov neskúšal). Ku kvalite spracovania tak nemám žiadne výhrady, treba však upozorniť, že 6 palcov je aj napriek minimálnemu rámiku okolo displeja a hrúbke len 7,9 mm pri ovládaní jednou rukou už cítiť. Taktiež nosenie v užších nohaviciach môže byť problémom.

Huawei Ascend Mate 7-6

Rozmiestnenie ovládacích prvkov a konektorov nie je ani pri Ascende Mate 7 ničím výnimočné. Ovládanie hlasitosti s tlačidlom zapnutia sú na dosah ruky umiestnené v pravom boku zariadenia, sloty pre pamäťovú kartu a mikro SIM sú situované hneď naproti. Pri pohľade zospodu sa vám naskytne pohľad na micro USB konektor, 3,5 mm audio výstup výrobca umiestnil navrchu. Novinka však najviac zaujme po otočení na zadnú stranu, ktorá má v sebe okrem hlavného fotoaparátu s LED bleskom umiestnený tiež citlivý snímač odtlačkov prstov. Tento je rovnaký ako pri iPhone 6, teda odtlačok nesníma posunom prsta, ale jeho priložením. Tento spôsob je oveľa praktickejší a najmä presnejší.

Huawei Ascend Mate 7-8

Prednú stranu, ako som už aj spomínal, vypĺňa predovšetkým veľký 6 palcový displej. Zaujímavosťou je, že aj napriek tomu, že je chránený treťou generáciou odolného skla Gorilla Glass, Huawei sa ho rozhodol dodatočne pokryť ochrannou fóliou. Tú samozrejme v prípade potreby môžete odlepiť. Inak tu nájdete už len niekoľko senzorov, viacfarebnú notifikačnú diódu a prednú kameru. Ovládacie tlačidlá sú priamou súčasťou operačného systému.

Huawei Ascend Mate 7-7

Huawei teda pri Ascend Mate 7 odviedol výbornú prácu. Ak hľadáte smartfón s veľkým displejom, ktorý je robustný a pôsobí prémiovým dojmom, tak potom je zaručene dobrou voľbou. Ak však hľadáte niečo s prijateľnejšími rozmermi, tak potom tento 6-palcový obor nie je nič pre vás. Pre mňa osobne je 6 palcov už príliš veľa a teoretické maximum, ktoré som ochotný akceptovať, je 5,5 palca v tele, aké ponúka napríklad LG G3. Veľký displej má však aj svoje výhody, ktoré oceníte napríklad pri hraní hier alebo sledovaní videa.

Displej: Nepatrí medzi špičku

Ascend Mate 7 je vybavený veľkým 6 palcovým IPS displejom, ktorého rozlíšenie je 1920 x 1080 zobrazovacích bodov. Vzhľadom na veľkosť uhlopriečky nejde o najvyššie možné rozlíšenie, ktoré môžeme v tejto triede zariadení vidieť. Najmä pri pohľade na Lenovo Vibe Z2 Pro, ktorý sa v rovnakej cenovej kategórii dodáva so 6-palcovým QHD displejom. Napriek tomu nemám ku kvalite zobrazenia veľa výhrad. Full HD rozlíšenie je dostatočné a ani pri bližšom pohľade nie je vidno raster displeja. Ani pri menšom texte som nemal potrebu obraz približovať, takže v menšom rozlíšení som konkrétne pri Ascend Mate 7 nenašiel žiadne obmedzenia.

Huawei Ascend Mate 7-5

IPS displej, ktorý použil Huawei, ponúka dobré farebné podanie a výborné pozorovacie uhly. Biela farba je trochu ladená do žlta, no výrobca ponúka aj dodatočné nastavenie teploty farieb, pomocou ktorého som nastavil bielu tak, ako to vyhovovalo môjmu oku. Zobrazenie čiernej nie je excelentné, podobne ako aj pri iných zariadeniach, ktoré nepoužívajú Super AMOLED displej. Pri Mate 7 som si však všimol nepríjemného efektu v podobe tzv. Light bleedingu, teda presvitania podsvietenia, ktoré sa prejavuje na krajoch displeja. To je viditeľné najmä v tme pri tmavých pozadiach a pri podsvietení nastavenom na vyššie hodnoty. Osobne by som si ho pravdepodobne pri bežnom používaní nevšimol, no jeho prítomnosť som postrehol pri fotení nočných snímok, kedy sa v prostredí fotoaparátu podsvietenie nastaví na maximálnu hodnotu.

Ako som už spomínal v časti venovanej konštrukcii, 6 palcový displej už môže niekomu spôsobovať problémy pri ovládaní. A hoci pri uchopení dvoma rukami sa s telefónom pracuje nanajvýš pohodlne, pri uchopení jednou rukou sa komfort výrazne znižuje. Výrobca však myslel aj na tento problém a operačný systém na Ascende Mate 7 vybavil funkciou “Prostredie pre jednu ruku”. Jej zapnutím sa klávesnica a ovládacie prvky OS môžu presúvať z jednej strany obrazovky na druhú, v závislosti od toho, či ste ľavák alebo pravák. Vďaka tomu sa na telefóne ľahšie zadáva text, vytáčajú čísla, či naviguje v prostredí operačného systému. Veľký displej má ešte niekoľko výhod. Hranie hier je oveľa jednoduchšie a pútavejšie, a to isté platí aj pri sledovaní filmov, ktoré vás vďaka veľkému displeju viac vtiahnu do deja.

Huawei Ascend Mate 7 screen-2

Výkon: Vlastný procesor

Huawei v tomto obrovi používa výkonný procesor z vlastnej výroby. Nový Kirin 925 obsahuje osem jadier v rozložení bigLITTLE. To znamená, že štyri jadrá Cortex-A15 s maximálnym taktom 1,8 GHz sa starajú o výkon, zatiaľ čo tie zvyšné, menej výkonné, sú určené pre menej náročné úlohy a pracujú s maximálnou frekvenciou 1,3 GHz. Takéto rozloženie síl dokáže efektívne šetriť energiu a zároveň poskytnúť tak potrebný výkon. Zaujímalo ma, či bude tento čipset zvládať všetky úlohy, no ako sa po dlhodobejšom testovaní ukázalo, nemá s tým najmenší problém. Reakcie telefónu sú skutočne rýchle a nepozoroval som žiadne zaváhania, a to ani po nainštalovaní desiatok aplikácií. V AnTuTu dosiahol Ascend Mate 7 skóre 42889, čo je viac ako napríklad Xperia Z3, či Lenovo Vibe Z2 Pro. Za vyššie skóre v tomto teste vďačí určite aj menšiemu rozlíšeniu displeja.

Huawei Ascend Mate 7 screen-3

Grafická jednotka Mali-T628 je dostatočne výkonná, aj keď medzi úplnú špičku v mobiných zariadeniach nepatrí. V Huawei Ascend Mate 7 v spolupráci s procesorom Kirin dosiahla v 3D Mark Unlimited bodové ohodnotenie na úrovni len 13-tisíc bodov, čo je oproti konkurencii výrazne menej. Na druhej strane, maximálne postačuje k hraniu aj graficky náročných hier, čo som sa presvedčil po nainštalovaní Modern Combat 5. Táto hra ponúka na mobilné zariadenia skutočne fascinujúcu grafiku, ktorú si navyše na veľkom displeji užijete ešte oveľa viac. Na zariadení pritom nič neseká a grafika je vykresľovaná skutočne plynulo a bez chýb. Aj zahrievanie sa drží v rozumných hodnotách a ani pri dlhodobejšom hraní nepresiahne 35 stupňov.

Pamäť Ascendu Mate 7 sa skladá z interného úložiska o kapacite 16 GB.  Z týchto je však pre používateľa dostupných 11,5 GB, ktoré sa dajú rozšíriť pomocou pamäťových kariet micro SD. Podporované sú kapacity do 64 GB. Okrem toho sa dajú využiť aj externé disky, ktoré vďaka podpore USB Host pripojíte aj k Huawei Ascendu Mate 7. To samozrejme platí aj pre príslušenstvo, v podobe myšiek a klávesníc.

Huawei Ascend Mate 7 screen-15

Multimédiá: Zaženie nudu

Ascend Mate 7 je multimediálne zariadenie, ktoré vďaka jeho veľkému displeju ocenia všetci, ktorí mobilné zariadenia nevyužívajú len na prácu, ale aj na zábavu. Ak mu prepáčite veľkosť, tak toto zariadenie je priam ideálne na sledovanie filmov a videí. Výkon je pritom dostatočný na to, aby zvládol prehrávať videá vo Full HD rozlíšení. Väčšinu formátov prehrá bez problémov natívna aplikácia, no stretol som sa aj s takými, pri ktorých nefungoval zvuk. Pri nich som ale použil aplikáciu MX Player, v ktorej bolo už všetko bez problémov.

Huawei Ascend Mate 7-3

Reprodukciu zvuku zabezpečuje jeden reproduktor umiestnený v zadnej časti. Tento ponúka výbornú hlasitosť, pričom ani pri najvyšších hlasitostiach nie je počuteľné výrazne skreslenie. Reproduktor hrá čisto, no chýbajú mu basy a výraznejšie zastúpenie tu majú výšky, čo pri počúvaní síce nie je veľmi príjemné, no stále je to lepšie ako to, čo ponúkajú niektoré iné smartfóny. Celkovo som bol s reprodukciou teda spokojný, aj keď dokonalá určite nie je a na BoomSound od HTC sa Huawei, podobne ako aj iní výrobcovia, stále len doťahuje.

Multimediálne aplikácie od Huawei prichádzajú v spracovaní, ktoré nápadito pripomína MIUI. To však vôbec nie je na škodu, keďže tieto aplikácie sú skutočne výborné. Majú prehľadné a pekné používateľské prostredie, ktoré ponúka napríklad triedenie skladieb podľa niekoľkých kategórií, náhodné prehrávanie, či časovač pre automatické vypnutie. Aplikácia Videá ponúka podobnú funkcionalitu, s podporou uzamknutia obrazovky, či zvuku DTS.

Operačný systém: Skoro ako MIUI

Presne tak, v podstate celý operačný systém sa výzorom aj funkciami podobá práve na nadstavbu MIUI čínskeho výrobcu Xiaomi. Launcher je na nerozoznanie a podobne ako v MIUI, ani tu nemáte k dispozícii menu so zoznamom nainštalovaných aplikácií. Namiesto toho ich všetky nájdete umiestnené na ploche, kde ich môžete zoskupovať nanajvýš do priečinkov. Tento systém nemusí vyhovovať každému, no dá sa naň veľmi rýchlo zvyknúť, prípadne nainštalovať iný launcher z obchodu Play. Na výber máte dokonca z dvoch štýlov domovskej obrazovky, pričom tá jednoduchšia bude vhodná najmä pre starších ľudí alebo tých, ktorí vyžadujú maximálnu jednoduchosť.

Huawei Ascend Mate 7 screen-6

Navigačné tlačidlá v spodnej časti obrazovky sa dajú jednoducho prispôsobiť a aby ste sa nemuseli načahovať za notifikačnou lištou až k vrchnej časti obrazovky, môžu byť doplnené o tlačidlo, ktoré ju stiahne za vás. Navyše, už aj tak veľký displej sa dá rozšíriť tak, že navigačný panel skryjete. Jednoduché a praktické. Panel notifikácií zobrazuje upozornenia a riadiť z neho môžete aj základné funkcie zariadenia, ako zapnutie WiFi, Bluetooth, NFC, či podsvietenie displeja.

Huawei Ascend Mate 7 screen-5 Huawei Ascend Mate 7 screen-4

Huawei EMUI, podobne ako MIUI, podporuje aj motívy, ktoré sa dajú spravovať z predinštalovanej aplikácie. Samostatne si môžete prispôsobiť aj jednotlivé prvky, ako napríklad tapety, štýl písma, ikony a štýl uzamknutej obrazovky. Z predinštalovaných aplikácií spomeniem najmä správcu telefónu, ponúka niekoľko funkcií. Nájdete správcu procesov, inteligentný čistič úložiska, black list kontaktov pri hovoroch a správach, správcu napájania, upozornení, či sieťových pripojení.

Huawei Ascend Mate 7 screen-8

Upravený EMUI dokáže tiež ochrániť aplikácie pred nepovolanými osobami. Svoje fotografie, e-maily a ľubovoľné aplikácie tak môžete ochrániť pomocou hesla, a čo je dôležité aj pomocou odtlačkov prstov. Tí, ktorým je ovládanie takto veľkého zariadenia nepohodlné, môžu zapnúť funkciu “Prostredie pre jednu ruku”, ktorá napríklad zmenší klávesnicu a posunie ju bližšie na dosah ruky. To isté spraví aj s navigačným panelom, či s dialerom. Plávajúce tlačidlo nahrádza navigačný panel, môžete si ho však umiestniť na ľubovoľné miesto. Podporované je aj ovládanie pohybom, zvonenie môžete vypnúť prevrátením alebo ho stlmiť zodvihnutím. Priložením k uchu sa dá zodvihnúť prichádzajúci hovor, alebo zavolať na kontakt, ktorý máte práve na displeji. Smart speaker a Bluetooth Headset vedia po priložení k uchu inteligentne prepnúť hovor do vstavaného slúchadla a odpojiť sa od Bluetooth headsetu alebo reproduktoru.

Huawei Ascend Mate 7 screen-11

Huawei pre majiteľov zariadenia pripravil aj niekoľko ďalších aplikácií. Sú to napríklad Hodiny, poznámkový blok, správca súborov, NFC čítačka, baterka, Zrkadlo, FM rádio, Počasie, či Lupa, ktorá pomôže ľuďom s horším zrakom. Ako klávesnica je použitá dobre známa aplikácia Swype, ktorá podporuje predikciu, písanie gestami, či možnosť prispôsobiť vzhľad pomocou niekoľkých motívov a výšky klávesnice.

Huawei Ascend Mate 7 screen-9

Celkovo na mňa systém veľmi zapôsobil. Používateľské prostredie je spracované na vysokej úrovni a Ascend Mate 7 budete aj vďaka nemu používať skutočne radi. Samozrejme nie každému musí vyhovovať, no ja som si ho obľúbil, či už po výzorovej, tak aj po funkčnej stránke.

Touch ID v podaní Huawei

Skener odtlačkov, ktorý sa Huawei rozhodol použiť v Ascend Mate 7, je skutočným unikátom. Aspoň teda medzi zariadeniami s Androidom. Spoločnosť totiž použila rovnaký snímač ako Apple, vďaka čomu je skenovanie odtlačkov presné a rýchle. Pri rozpoznávaní odtlačkov stačí prst jemne priložiť a telefón ho dokáže ihneď identifikovať. Tento proces je skutočne spoľahlivý a pri mojom testovaní vždy fungoval na 100%. Aj umiestnenie snímača je pri takto veľkom zariadení vyriešené veľmi dobre a používateľovi je vždy na dosah ukazováka, pomocou ktorého som zariadenie odomykal najčastejšie. S Huawei Ascend Mate 7 môžete zaregistrovať 5 odtlačkov prstov, ktoré budú mať prístup k smartfónu a prípadne k zablokovaným aplikáciam. S čítačkou odtlačkov je spojená aj funkcia sejfu, ktorá bezpečne uloží a zašifruje vybrané dáta. Tie sú k dispozícii prostredníctvom vstavaného správcu súborov.

Huawei Ascend Mate 7 screen-10

Fotoaparát – fotí dobre

Fotoaparát v Ascend Mate 7 nepatrí medzi to najlepšie, čo môžete na trhu dostať, ponúka však dobrý pomer ceny a výkonu. Kvalita fotografií je pri dobrých svetelných podmienkach viac než dobrá, pričom Mate 7 sa nedá zahanbiť ani pri fotení v noci. Tu sa už ale samozrejme objavuje problém so šumom a rozmazaním, ktoré vzniká aj v dôsledku absencie optickej stabilizácie. Inak ale fotoaparát podáva vo svojej kategórii nadpriemerné výsledky. Videá dokáže natáčať vo Full HD rozlíšení a podporuje aj softvérovú stabilizáciu, ktorá je však podľa mňa už trochu prehnaná. Pri pohybe je totižto video až neprirodzené stabilné a niekedy sa obraz pohybuje aj vtedy, keď mobilom už nehýbete.

Huawei Ascend Mate 7 screen-13

Funkcie fotoaparátu nie sú príliš rozsiahle, no pre bežného používateľa maximálne postačujúce. Nechýba podpora HDR, efekt skrášlenia, sériové snímanie s možnosťou výberu najlepšej fotografie, možnosť vytvoriť záber a pridať k nemu 10 sekúnd trvajúcu zvukovú poznámku. Do snímkov sa dá pridať aj vodotlač s informáciami o aktuálnom počasí, či lokalite, kde boli vytvorené. Samozrejmosťou sú aj efetky, sledovanie objektu, detekcia úsmevu, možnosť nastaviť citlivosť ISO, vyváženie bielej, časovač a rozlíšenie.  Podobné nastavenia nájdete aj pri videu. Spúšť je možné realizovať aj prostredníctvom tlačidiel hlasitosti alebo priložením prsta na snímač odtlačkov. Predná kamera má 5 Mpix a umožňuje natáčať video vo Full HD.

Recenzia-Huawei Ascend Mate 7-foto-16

Recenzia-Huawei Ascend Mate 7-foto-3

Galéria prichádza vo vyhotovení operačného systému EMUI a ponúka základné funkcie natívnej aplikácie Androidu. Okrem triedenia fotografií tu teda nájdete aj niekoľko efektov a nástrojov na úpravu. Cloudové úložiská nie sú podporované.

 Screenshot_2014-10-15-12-25-26 Screenshot_2014-10-15-12-26-01Screenshot_2014-10-15-12-25-16

Konektivita

Huawei Ascend Mate 7 sa od konkurencie príliš neodlišuje a podporuje väčšinu štandardov a technológií. Nájdete tu Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, Bluetooth v4.0 (A2DP, EDR, LE) a dokonca aj LTE CAT 6 s rýchlosťami do 300 Mbps. Samozrejmosťou je aj HSDPA s rýchlosťou 42/5,8 Mbps. Prítomné je aj NFC, FM rádio a GPS. Počas testovania fungovali bezchybne a presná bola aj lokalizácia pomocou GPS. Chýba tu infračervený port pre ovládanie spotrebičov.

Batéria – bežec na dlhé trate

Huawei Ascend Mate 7 prekvapí svojou výdržou. Na jedno nabitie dokáže vďaka veľkej 4100 mAh batérii fungovať skutočne dlho. Mne pri bežnom testovaní, zapnutom internete a synchronizácii dvoch Gmail účtov bez problémov vydržal dva pracované dni, pričom čas zapnutia displeja sa šplhal až k hranici 5 hodín. Pri menej intenzívnom používaní by kľudne vydržal aj dva tri dni. Na telefón s takto veľkým displejom je to výborná výdrž, ktorá predčí veľa iných smartfón dostupných na trhu. Počas dvojdňovej výdrže som Ascend Mate 7 používal najmä na prehliadanie webu, počúvanie hudby, fotenie, či na e-mailovú komunikáciu. Na internete som bol pripojený nonstop, a to buď prostredníctvom WiFi alebo mobilnej 3G siete. Výdrž teda hodnotím na výbornú.

Huawei Ascend Mate 7 screen-12

Chod na batériu môžete ale ešte viac predĺžiť, a to za pomoci šetriacich funkcií, ktoré Huawei v zariadení ponúka. K dispozícii sú tri režimy, Ultra, Inteligentný a Normálny. Ultra ponechá aktívne iba základné funkcie hovorov a správ, inteligentný režim automaticky upraví využívanie procesoru a siete pre vyvážený výkon a pri normálnom sa využívanie procesoru a siete upravia skutočne len minimálne. Nabíjanie na plnú kapacitu ani pri tak veľkej kapacite batérie netrvá dlho, z 5 na 100% sa nabije za približne 2 hodiny 45 minút.

Nepochybne výbornou funkciou je podpora reverzného nabíjania. Pomocou nej môžete zo vstavanej batérie nabíjať aj iné zariadenia, čo určite oceníte v rôznych situáciach. Stačí ak k telefónu pripojíte redukciu z micro USB na USB a k nej potom už len klasický nabíjací kábel.

Záverečné hodnotenie

Huawei Ascend Mate 7 je jedným z mála zariadení, ktoré ma v poslednej dobe bavilo testovať. Príjemne hodnotím najmä zmenu prostredia a funkcie, ktoré tento smartfón prostredníctvom vlastnej nadstavby ponúka. Na tomto smartfóne ma zaujala aj čítačka odtlačkov, ktorá fungovala bezchybne a presne podľa mojich predstáv. Bez starostí som mohol zariadenie zablokovať a v prípade potreby ho pohodlne odomknúť, a to bez nutnosti zadávať heslá alebo PIN kódy. Fotoaparát fotí v danej kategórii zariadení veľmi dobre a displej, hoci neponúka dnes najvyššie možné rozlíšenie QHD, je maximálne postačujúci a vyhovie všetkým, ktorí chcú tento tabletofón používať či už na sledovanie filmov, hranie, alebo len na bežnú prácu a prehliadanie webu.

Huawei Ascend Mate 7-10

Mate 7 exceluje vo výdrži, ktorá sa aj pri náročnom používaní pohybovala na úrovni dvoch pracovných dní. Zariadenie poteší aj tých, ktorí by chceli pomocou neho nabíjať iné smartfóny alebo zariadenia. Huawei v tomto modeli totižto podporuje reverzné nabíjanie. Konštrukčné spracovanie smartfónu je zvládnuté na jednotku. Tu sa však dostávam k bodu, ktorý mne osobne na tomto zariadení prekážal najviac. Veľkosť. Hoci sa spoločnosti podarilo rozmery okolo displeja zmenšiť na minimum, tak Ascend Mate 7 patrí už veľkosťou za hranicu, ktorú považujem za komfortnú. Vo vrecku nohavíc nepôsobí najlepšie a v rukách trochu neohrabane. Keby bol tento smartfón veľký aspoň ako LG G3 s 5,5 palcovým displejom, nad jeho kúpou by som veľmi neuvažoval. Verím však, že aj takéto veľké tabletofóny majú svojich priaznivcov, veľa potenciálnych zákazníkov však veľkosťou odradia. Huawei Ascend Mate 7 však ponúka priaznivú cenovku, ktorá sa začína na 460 eurách. Ak teda hľadáte zariadenie s veľkým displejom, dobrou výbavou a k tomu ešte aj za priaznivú cenu, Ascend Mate 7 vám bez výčitiek môžem len odporúčať. Hlavnými konkurentmi sú Lenovo Vibe Z2 Pro, starší Samsung Galaxy Note 3, Sony Xperia Z Ultra, ale aj zariadenia s Windows Phone, ako napríklad Nokia Lumia 1520.

Plusy Mínusy
  • Výborné konštrukčné spracovanie
  • Čítačka odtlačkov prstov
  • Používateľské prostredie EMUI
  • Výborná výdrž na batériu
  • Reverzné nabíjanie
  • Cena
  • Displej mohol byť lepší
  • Veľkosť zariadenia nebude vyhovovať každému
16.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+