MojAndroid

Vyzerá to tak, že spoločnosť Huawei plní svoje sľuby. Podľa plánu totiž postupuje pri aktualizácii svojich smartfónov na verziu Android Lollipop a na rad sa v júli dostane Huawei Ascend Mate 2 – na stránke androidcentral.com sa dokonca objavila verejná výzva na test beta verzie Androidu 5.0.2 pre majiteľov tohto smartfónu.

Na začiatku Huawei pozve skúšobnú skupinu vlastníkov Mate 2 na test prvej fázy aktualizácie, a potom postupne rozšíri program, ako sa bude blížiť dátum oficiálneho uvedenia. Naďalej budeme zlepšovať softvér aj po tom, čo bude k dispozícii nová verzia. Ďakujeme za vašu trpezlivosť, kým pokračujeme v práci na update Androidu L na Mate 2.

Spoločnosť si trochu pohnevala fanúšikov, keď minulý rok vyhlásila, že Mate 2 už nedostane žiadnu ďalšiu aktualizáciu a skončí pri Androide 4.3 Jelly Bean. Vlna nevôle nakoniec presvedčila vedenie spoločnosti, že niečo spraviť treba, a tak sa nakoniec rozhodli vynechať KitKat a preskočiť rovno na Lollipop.

Zdroj: androidcentral.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+