MojAndroid

Aj napriek tomu, že sa spoločnosť Huawei stretla s mnohými problémami pri predaji a vývoji smartfónov, v oblasti príslušenstva sa jej darí veľmi dobre. Minulý rok jej počet predaných inteligentných hodiniek vzrástol o 90 % v Číne a v Ázii a celosvetovo o 50 %. Aby predaj príslušenstva rástol ďalej, Huawei sa rozhodol sprístupniť aplikácie tretích strán pre svoje inteligentné hodinky, informuje portál XDA Developers.

Ako prvá je dostupná aplikácia Fitify

Inteligentné hodinky od spoločnosti Huawei bežia na systéme LiteOS a ten v súčasnosti nepodporuje aplikácie tretích strán. Avšak od dnešného dňa spoločnosť otvára svoj ekosystém vývojárom tretích strán, aby prilákala viac kupujúcich. Ako dôkaz spoločnosť vydala obľúbenú fitnes aplikáciu Fitify pre hodinky GT 2 Pro.

huawei watch gt 2 pro
Huawei Watch GT 2 Pro | Zdroj: Redakcia MôjAndroid.sk

Huawei je ochotný pomôcť vývojárom

Spoločnosť Huawei taktiež oznámila, že je ochotná spolupracovať s nezávislými vývojármi a značkami na pridaní aplikácií do jej nositeľných zariadení. Spoločnosť plánuje ponúknuť vývojárom komplexné operačné riešenie, ktoré im pomôže s celým procesom vývoja – od nápadu, vývoja a distribúcie až po prevádzku a analýzu dát.

„Už sme svetovým lídrom na trhu s nositeľným príslušenstvom. V Q3 2020 sme globálne predali 10,7 milióna inteligentných hodiniek, čo predstavuje medziročný vzrast o 88,1 %. Celkový podiel na trhu sa vyšplhal na 19,5 %. Sprístupnením aplikácie Fitify pre naše inteligentné hodinky dávame ďalším vysoko kvalitným vývojárom najavo, že aj ich aplikácie môžu byť súčasťou nášho ekosystému. Naše nositeľné zariadenia sa stávajú neuveriteľne populárnymi a vy môžete ťažiť z toho, že ste súčasťou ekosystému Huawei AppGallery a nášho nositeľného príslušenstva,“ uviedol Derek Yu, viceprezident Huawei CEE & Nordic v spoločnosti Huawei Consumer Business Group.

Na čom pracuje konkurencia?

Inteligentné hodinky od spoločnosti Samsung patria medzi najpopulárnejšie na trhu a sú nabité rôznymi funkciami, vrátane možnosti merania krvného tlaku a EKG. Samsung včera oficiálne sprístupnil tieto dve funkcie v ďalších 29 krajinách, medzi ktoré patria aj Slovensko a Česko.

Náš tip
Huawei Mate X2 je skladacia novinka s dizajnom Galaxy Fold a TOP výbavou
25.2.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+