MojAndroid

Len pred nedávnom sme vás informovali, že väčšina zariadení bude mať už o pár rokov AMOLED displej. V roku 2017 spotrebujú až 70% AMOLED displejov spoločnosti Samsung (56%) a Apple (14%). Nakoľko chce každý výrobca umiestniť do svojich zariadení tento typ displeja, na trhu vzniká zvýšený dopyt. Pociťuje to aj Huawei, ktorý ohlásil, že tento rok nebude mať prístup k toľkým AMOLED displejom, ako počítal.

amoled lcd displeje

Celkovo budú zariadenia spoločnosti Huawei predstavovať v ich tohtoročnom portfóliu len minoritnú skupinu (8% z produkcie). Samsung sa totižto dohodol so spoločnosťou Oppo, ktorá od neho získa 13% vyrobených AMOLED displejov a Vivo, ktoré získa 10% z vyrobených displejov od Samsungu. Samozrejme, Huawei by sa stále mohol spoľahnúť na dodávku displejov od iných výrobcov, no tí neponúkajú požadovanú kvalitu produkcie.

Náš tip
Operátori spúšťajú predpredaj Huawei P10. Pridávajú k nemu powerbanku

Ďalší veľkí hráči plánujú AMOLED displeje vo veľkom vyrábať až budúci rok (LG Display), či dokonca až v roku 2020 (BOE TEchnology Group). Nevieme, ako je na tom spoločnosť Japan Display, ktorá v tejto “kauze” nie je spomenutá. Tento rok sa tak fanúšikovia smartfónov Huawei musia pripraviť na viac zariadení s IPS LCD displejmi.

Zdroj: GizmoChina

16.3.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+