MojAndroid

Pre výrobcov príslušenstva pre mobilné telefóny je veľmi dôležité klásť na kompatibilitu medzi platformami. Čínsky gigant Huawei si to uvedomuje a prináša aktualizáciu pre svoje inteligentné hodinky, ktorá vylepšuje používateľský zážitok používateľom iPhonov. Informácie sa nachádzajú na stránke consumer.huawei.com.

Huawei myslí aj na používateľov telefónov s operačným systémom iOS

Okrem veľkého množstva funkcií, skvelou výdržou batérie a atraktívnym dizajnom sa smart hodinky Huawei vyznačujú aj veľmi dobrou kompatibilitou naprieč všetkými Android a iOS zariadeniami. Nevýhodou však pre používateľov iPhonov bolo, že neexistovala možnosť prepínať prehrávané skladby z obrazovky hodiniek. To však teraz rieši najnovší firmvérový update. Aktualizácia práve mieri do hodiniek Huawei Watch GT 3 Pro, Huawei Watch GT Runner a do inteligentného náramku Huawei Watch Fit 2.

huawei watch aktualizácia pre iphony
Firmvérová aktualizácia pre inteligentné hodinky Huawei | Zdroj: consumer.huawei.com

Nová funkcia pre iPhony tak umožní jednoduché preskakovanie skladieb alebo aj zmenu hlasitosti bez toho, aby bolo nutné fyzicky interagovať so samotným telefónom. Umožnené bude samozrejme aj prehrávanie hudby uloženej priamo v pamäti hodiniek. Momentálne však hudbu z iPhonu na hodinky nijakým spôsobom nedostanete, na to bude stále potrebný smartfón s operačným systémom Android. Možno sa v budúcnosti dočkáme aj implementácie tejto vymoženosti, no ako možno viete, s MP3 alebo inými zvukovými súbormi to na iOS nie je také jednoduché, ako na Androide.

Huawei Watch GT3 Pro
Huawei Watch GT3 Pro | Zdroj: Tomáš Kanálik

Pokiaľ sa o aktualizácie hodiniek zaujímate, odporúčame vám prečítať článok, v ktorom píšeme, prečo trvá aktualizácia hodiniek na systém Wear OS 3 tak dlho. Update nedávno dostala aj séria Huawei Watch GT 3 Pro, Watch GT 3 a Watch GT 2 Pro. Na záver ešte spomenieme, že aplikácia Fitbit dostala významnú aktualizáciu.

Náš tip
Tieto aplikácie radšej odinštalujte. Môžu byť nebezpečné
28.7.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+